Odwrócone oczy świata

Prezydent Rosji nagrodził 300 dziennikarzy za „obiektywne relacjonowanie wydarzeń na Krymie”. Ma rację. Krym obiektywnie jest w obrębie Rosji. Media mają w tym wkład niemały

> Czy Putina stać na ludobójstwo na Ukrainie? Oczywiście. Wiedzą o tym dobrze Czeczeni. Kreml wymordował co drugiego. Świat dyskretnie się odwrócił. Gdy zaczną masowo ginąć Ukraińcy, trudniej będzie udawać, że nic się nie dzieje. Ale wierzę w determinację wolnego świata.
W końcu już teraz minister spraw zagranicznych Niemiec Frank Steinmeier zapewnia działaniom Putina aktywną ochronę dyplomatyczną, a Francja Moskwę zbroi. Za dwa miesiące pierwszy potężny francuski okręt desantowy trafi w ręce państwa-bandyty.  Unia jest tylko zinstytucjonalizowanym sposobem drenowania krajów mniejszych przez większe. Solidarni mają być mali. Bez wzajemności. Duzi robią interesy.
Wiceszef CSU mówi o Krymie: aneksja nie jest niezgodna z prawem. Kiedy zatem mamy się spodziewać negocjacji na temat powrotu Wrocławia i Katowic do niemieckiej macierzy? Kiedy Niemcy sprzedadzą nas Rosji? To pytanie nie jest abstrakcyjne. Bo o ile Putin raczej nie zastosuje dziś wariantu czeczeńskiego – miękka wojna opłaca się o wiele bardziej – o tyle wbicie klina w NATO za niemiecką akceptacją jest mocno prawdopodobne.
> Miękką wojnę prowadzi się przy pomocy sojuszników w wolnym świecie, służb specjalnych, miejscowych radykałów i własnych mediów. Prezydent Rosji nagrodził 300 dziennikarzy za „obiektywne relacjonowanie wydarzeń na Krymie”. Ma rację. Krym obiektywnie jest w obrębie Rosji. Media mają w tym wkład niemały. Choć oczywiście prym wiodą służby. Liderem separatystów w Słowiańsku jest „Igor Striełkow”, czyli pułkownik GRU Igor Girkin, urodzony w 1970 r., dysponujący paszportem numer 4506460961.
> 25 maja na Ukrainie dojdzie do wyborów, ale na ograniczonym terytorium. Nie tylko Rosja, również Niemcy będą realnie podważać legitymizację nowych kijowskich władz....
[pozostało do przeczytania 45% tekstu]
Dostęp do artykułów: