Bóg mówi nam w ten czas zarazy: kocham cię

Stary Testament to dzienniczek zerwań i powrotów. Naród wybrany miota się jak gimnazjalistka. To przyrzeka Bogu wierność, to po krzakach z innym lata. Królowie Izraela składali krwawe ofiary ze swoich dzieci na ołtarzach bogów Kanaanu. Po to, by wygrać kolejną wojenkę, by utrzymać władzę. Saul chodził do wiedźmy, chciał poznać przyszłość, radził się demonów.

Czy nasz współczesny świat jest inny? Tak. Dziś zło zasiadło na katedrze. Na tronie świata siedzi grzech i każe na siebie mówić: Miłosierny. Usypiają staruszków w Kanadzie dla oszczędności środków budżetowych na ochronę zdrowia. Za mówienie prawdy o aborcji wsadzili do więzienia Mary Wagner, jak świętego Jana. Delikatną kobietę, która potok niewinnej krwi próbuje powstrzymać modlitwą i świadectwem. Pedofil w Polsce dostał od sędziego immunitet. Ścigają za to dziennikarza, który opisał jego kilkaset gwałtów na małych dziewczynkach marzących o karierze piosenkarki. W Warszawie można kupić dziecko, mężczyznę, kobietę o dowolnym odcieniu skóry. Młodzi nie wiedzą, co jest prawą, a co lewą ręką. Najprostsza prawda jest dla zysku zakłamana. Ludzie jedzą trociny, chemię, bo tak można zarobić siedem groszy więcej. Przykazania? Objawiona prawda? Pusty śmiech pokoleń.

Czy epidemia jest dziś konsekwencją odejścia świata od Boga? To oczywiste, tyle że nie zdecydowało się jeszcze, czy umrze dwóch, stu czy 10 milionów Polaków. Nie jest to w naszych rękach, choć musimy zrobić wszystko, by opanować propagację wirusa. Ale nie technologia i sprawność państwa zdecydują o sukcesie lub klęsce.
Jeśli współczesny człowiek Zachodu nie zrozumie, że istnieje grzech, a karą za grzech jest śmierć, bo sam grzech jest śmiercią; jeśli nie otrzeźwieją pyszniący się zamysłami serc swoich ci, którzy patrzą na społeczeństwa jak na bydło, które trzeba zapędzić do obory – część wysterylizować, część do cna ogłupić (nawet nie chce mi się myśleć, co tak naprawdę roi się w głowie Gatesa i Sorosa); jeśli...
[pozostało do przeczytania 52% tekstu]
Dostęp do artykułów: