Jądro postkomunizmu, czyli wydział prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Studencie, sprawdź, do kogo chodzisz na wykłady!

Ludzie rodzinnie powiązani z komunistycznymi premierami Cyrankiewiczem, Korzyckim oraz Jagielskim czy szefem Rady Państwa Henrykiem Jabłońskim. Współtworzący struktury PZPR, zarejestrowani jako tajni współpracownicy SB. To oni z wysokości swoich katedr Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego pouczają Polaków, co to jest praworządność, państwo prawa i demokracja, niszczone przez PiS.

Prawnicy Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego uważają się za elitę prawniczą i ubierają się dziś w piórka obrońców demokracji, praworządności i państwa prawa, tymczasem sami bardzo często mają związki z systemem komunistycznym i nierzadko ochoczo go współtworzyli.
Kadra Wydziału Prawa UW stanowi nagromadzenie postaci, które w pierwszej kolejności kojarzą się z radykalnymi protestami wobec obecnej władzy. Na liście pracowników UW, obok tak znanych postaci jak wiceszefowa PO Hanna Gronkiewicz-Waltz, obecny sędzia TSUE Marek Safjan, sędzia TK Marek Zubik, prof. Marek Wierzbowski, prof. Marcin Matczak czy dziekan Tomasz Giaro, nie brakuje wielu innych, mniej znanych osób, które bezpardonowo wojują z obecnym rządem.
Ludzie wiodący prym na Wydziale Prawa, przy wtórze części jego kadry, od 2015 roku organizują konferencje, na które zapraszają zagranicznych prawników, głównie z Niemiec, aby pouczali i rugali Polaków za rzekome odchodzenie od idei państwa prawa. Piszą uchwały sprzeciwiające się reformie sądownictwa, torpedują działania, które zmieniały monopol jednej tylko siły politycznej w Trybunale Konstytucyjnym, funkcjonowanie Sądu Najwyższego i innych organów władzy sądowniczej.

Rodzinnie z wicepremierami PRL i szefem Rady Państwa
Specjalistą od prawa administracyjnego na UW jest prof. Jacek Jagielski. W latach 80. podejmował pracę dla MSZ. W PRL był członkiem ZMS i PZPR. Jego wujem był Mieczysław Jagielski, wicepremier rządu PRL. Ojciec jego żony, płk LWP, pracował w szpitalu MON.
Znawcą prawa rolnego...
[pozostało do przeczytania 77% tekstu]
Dostęp do artykułów: