Nowe wyzwania dla polskich specjalistów. Amerykańska firma zainwestuje w rozwój krakowskiego Centrum Usług Biznesowych

– Nie byłoby wielu innowacyjnych – na światową skalę – rozwiązań, gdyby nie udział polskich specjalistów – powiedział Marek Zagórski, minister cyfryzacji.

– Dzięki naszym utalentowanym programistom, inżynierom, analitykom czy naukowcom z dziedzin, które napędzają dzisiejszą gospodarkę, Polska staje się krajem, w którym warto inwestować w nowoczesne technologie – zaznaczył szef resortu cyfryzacji.

Spotkał się on wraz z ministrem infrastruktury, Andrzejem Adamczykiem, z Jamiem Heywoodem, dyr. generalnym firmy Uber na Europę Północno-Wschodnią. Tematem spotkania były nowe inwestycje technologiczne Ubera w Polsce. Firma zainwestuje w Polsce 37 mln zł i stworzy nowe miejsca pracy, również dla inżynierów, którzy będą projektować rozwiązania na skalę globalną.

Trzy lata temu firma stworzyła w Polsce centrum badawczo-rozwojowe i zatrudniła ponad 300 specjalistów z branży IT. Inżynierowie i programiści z Krakowa zaprojektowali m.in. rowery elektryczne, z których mogą już korzystać mieszkańcy San Francisco i Nowego Jorku. – Uber rozwinie w Krakowie centrum badawczo-rozwojowe, które odpowiada za projektowanie rowerów Jump i tworzenie aplikacji do ich obsługi – tłumaczyli ministrowie Zagórski i Adamczyk.

Amerykańska firma zainwestuje w dalszy rozwój krakowskiego Centrum Usług Biznesowych. Wzmocni też znaczenie strategiczne warszawskiego biura, które stanie się centralą dla usług Uber i UberEATS w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Uber deklaruje, że zwiększy zatrudnienie w Polsce o kolejnych 230 polskich specjalistów.

– Cała koncepcja tworzenia aplikacji do obsługi rowerów Jump będzie powstawała w Polsce przy wykorzystaniu polskiej myśli inżynieryjnej – podkreślił min. Zagórski.
Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury, dodał: – Bardzo cieszymy się, że Uber inwestuje w Polsce, przede wszystkim w młodych polskich inżynierów, w tych, którzy dzięki tym projektom będą tworzyli nowoczesne...
[pozostało do przeczytania 25% tekstu]
Dostęp do artykułów: