Platforma cenzorska

W sprawie interweniowali posłowie Prawa i Sprawiedliwości, którzy zwrócili uwagę, że strażnicy nie mają prawa zatrzymywać pikietujących, ponieważ dziedziniec Sejmu jest miejscem ogólnodostępnym. Po krótkiej wymianie zdań posłowie wzięli od pikietujących tablice ze zdjęciami i sami wnieśli je do gmachu Sejmu. Tam zdjęcia zostały ustawione w holu głównym. Od razu też wzbudziły zainteresowanie zwiedzającej właśnie Sejm wycieczki młodzieży.

Na konferencji prasowej, która się odbyła tego samego dnia, posłowie Prawa i Sprawiedliwości mówili o wprowadzaniu przez marszałka Grzegorza Schetynę cenzury prewencyjnej, który kilka tygodni temu nieoczekiwanie stwierdził, że do końca tej kadencji Sejmu nie będzie „kontrowersyjnych wystaw i nieskalowania tym samym kampanii wyborczej w Sejmie”.

– To wszystko pokazuje, że Polska przesuwa się na wschód i dyskretnie dokonuje tego obecna władza – mówił na konferencji Jarosław Kaczyński. Prezes Prawa i Sprawiedliwości odsłonił na jednej planszy fragment zaklejony w Brukseli. Odklejony fragment mówił o radości rosyjskich żołnierzy z niszczenia przez nich wraku Tu-154M.

Ostatecznie zdjęcia z wystawy „Pamięć i Prawda” trafiły do pomieszczeń zajmowanych przez klub PiS.
[pozostało do przeczytania -2% tekstu]
Dostęp do artykułów: