Następnych wyborów nie pozwolimy sfałszować

W sobotę 21 lutego w Częstochowie 76 organizacji powołało Ruch Kontroli Wyborów. – Musimy stworzyć armię obywatelską, która sama policzy głosy, opublikuje dane rzeczywiste i obnaży kłamstwo władzy – mówi jeden z inicjatorów ruchu, dr Jerzy Targalski. – To jest nasz ostatni moment, jeżeli nic nie zrobimy, to za chwilę Polski nie będzie – dodaje Dorota Kania z „Gazety Polskiej”

„To odpowiedź na wyborcze fałszerstwa, których byliśmy świadkami. Powołujemy Ruch Kontroli Wyborów. Łączy nas wola obrony prawa i suwerenności narodu wobec zagrożeń, jakie stwarzają nierzetelnie przeprowadzane wybory” – brzmi fragment przesłania Ruchu przygotowanego przez  Marcina Dybowskiego z Krucjaty Różańcowej. Do Ruchu akces złożyły organizacje obywatelskie, studenckie, stowarzyszenia przedsiębiorców oraz reprezentanci kilku komitetów wyborczych. Na liście, która liczy prawie 80 organizacji, znalazły się m.in.: stowarzyszenie „Studenci dla Rzeczypospolitej” z prezesem Pawłem Kurtyką, Ruch Obywatelski im. Lecha Kaczyńskiego, kluby „Gazety Polskiej”, stowarzyszenie „Solidarni 2010”, stowarzyszenie „Pokolenie” Przemysława Miśkiewicza, Stowarzyszenie Przedsiębiorców „Niepokonani”, stowarzyszenie „Polska Jest Najważniejsza” prof. Jana Żaryna i warszawski Klub Ronina. Przystąpienie zadeklarowali także członkowie krakowskiego Akademickiego Klubu Obywatelskiego, reprezentowani przez rodziców Andrzeja Dudy, których na spotkaniu w Częstochowie przywitano gromkimi brawami.
– To może być historyczny moment, bardzo dobrze, że ta konferencja odbyła się właśnie tu, u stóp Matki Boskiej Częstochowskiej, która wielokrotnie wstawiała się za nami – mówił historyk, prof. Jan Żaryn, porównujący sobotni zjazd do konfederacji. – Bronimy dzisiaj suwerenności Polski! – zaznaczył. – Mam nadzieję, że w akcję liczenia głosów zaangażują się młodzi ludzie, którzy co roku idą w Marszu Niepodległości. 10 maja to będzie nasz Marsz Niepodległości – dodał.
Gramy do jednej bramki...
[pozostało do przeczytania 58% tekstu]
Dostęp do artykułów: