Rewizjonizm nasz współczesny

Ogłaszam zbiórkę publiczną na pomnik Katyński. Postawimy go przed Kremlem

- „Ponieważ planujemy nowe eksperymenty z lekarstwem usypiającym, bylibyśmy wdzięczni za dostawę pewnej partii kobiet” – piszą pracownicy koncernu farmaceutycznego Bayer do komendanta obozu w Auschwitz. „Otrzymaliśmy waszą odpowiedź, ale uważamy, że cena 200 marek za osobę jest zbyt wysoka, możemy zapłacić nie więcej niż 170 marek za głowę. Jeżeli taka cena jest akceptowana, nabędziemy kobiety. Potrzebujemy ich około 150”. „Potwierdzamy przyjęcie oferty. Proszę przygotować dla nas 150 kobiet w możliwie najlepszym stanie”. „Otrzymaliśmy zamówiony transport 150 kobiet. Są wprawdzie wychudzone, ale uznaliśmy ich stan za zadowalający. Będziemy was informować o przebiegu eksperymentu”. „Próby zostały przeprowadzone. Wszystkie pacjentki zmarły. Skontaktujemy się z wami w sprawie nowej dostawy”. Dziś, zgodnie z propagandowym planem przygotowanym przez byłego nazistę w latach 50. Niemcy promują na świecie sformułowanie: „polskie obozy zagłady”. Zaczęli nawet pisać o „polskich gettach”. Rosjanie zaś informują świat, że mordowaliśmy rosyjskich jeńców na potęgę, więc Katyń przy tym to nic nieznaczący epizod.
Na żądania Rosjan, by postawić im pomnik w Krakowie, ktoś w sieci napisał, że pomnik już jest gotów. Przedstawia radzieckiego żołnierza gwałcącego ciężarną kobietę.
- Krajowym rewizjonistom, krytykom Powstania Warszawskiego, odpowiedział natomiast bohater, generał brygady Janusz Brochwicz Lewiński „Gryf”: „Trzeba dobrze poznać historię i nie mówić, że wszystkiemu winne powstanie. To niesprawiedliwe. Taki był wtedy nasz wybór i mieliśmy do niego prawo. Teraz jest czas waszych wyborów. Pokażcie, co dla waszego pokolenia jest najdroższe. Nikt przecież nie umiera dla ciepłej wody w kranie”. Generał dotyka istoty mojego sprzeciwu wobec działań osób podważających sensowność Powstania Warszawskiego. Najpierw zrób coś sam, coś poważnego, żebym mógł twoje słowa o...
[pozostało do przeczytania 41% tekstu]
Dostęp do artykułów: