Prezydentówna nie od roboty

Aleksandra Kwaśniewska, córka byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego i prezydentowej Jolanty Kwaśniewskiej, jest z zawodu psychologiem. Ale nie pracuje w swoim zawodzie, bo, po pierwsze, psychologów jest jak psów, w tym głównie bezrobotnych, a po drugie, córka prezydenta nie jest od tego, żeby pracować i zarabiać na chleb. Ona ma prawo zarabiać na te, no jak się one nazywają, bezy, a nawet na kawiory z szampanem. Zresztą marny z Oli Kwaśniewskiej psycholog, mogłaby się uczyć zgłębiania potrzeb lemingów od córki wciąż jeszcze urzędującego premiera, Kasi Tusk. Założyć wraz z mamusią, uważającą się za koneserkę elegancji i kultury bycia, jakiś portal, na którym prezentować się będą dobre maniery rodem z PRL-u i nowoczesny styl życia polskiej lewicy. Można by też propagować „bywanie” – sposób zarabiania Oli Kwaśniewskiej, tak hojnie opłacanej przez różne firmy za zaszczycenie swoją obecnością jakichś imprez. Przychodzi młoda Kwaśniewska w nowym, drogim ciuchu, macha drogą torebką i uśmiecha się szeroko, prezentując biel zębów.
 
Co ona w sobie ma? Wszak takich młodych dziewczyn, piękniejszych od Oli i z nie mniej białymi zębami, mamy w Polsce całe mnóstwo. Otóż ona ma w sobie pochodzenie od prezydenta. I chyba nic więcej. Aha, ma też ten kapitalistyczny, wręcz imperialistyczny rys, którym obdarzona jest lewica, polska i zagraniczna, chciwa pieniędzy, zaszczytów i lekkiego życia na cudzy koszt. W przypadku Oli na koszt jakichś przedsiębiorców oraz milionerów, ale jak pokazuje doświadczenie, lewica ma to do siebie, że nie razi jej życie z krwawicy zwykłych obywateli, co przerabialiśmy i przerabiamy nadal.
 
Córka Aleksandra Kwaśniewskiego nie odejdzie w niebyt, dopóki żyje tatuś, żyje i aktywizuje się politycznie oraz finansowo. Pomaga mu w tym lewicowe pochodzenie polityczne, które pomaga też jego żonie i córce, o zięciu nie zapominając. „Bywanie” młodej Kwaśniewskiej jest zajęciem głupim i poniżającym. Ale niewymagającym, bo jak się nie ma...
[pozostało do przeczytania 2% tekstu]
Dostęp do artykułów: