Specjaliści od szybkości powalczą o podium. Wzmocniony ORLEN Team gotowy do wyprawy na pustynię

5 stycznia 2020 r. w Dżeddzie w Arabii Saudyjskiej rozpoczyna się 42. edycja Rajdu Dakar. 7,5 tys. km, w tym 5 tys. km odcinków specjalnych, 12 etapów, 75 proc. trasy pokrytej piaskiem. Nikt tam wcześniej nie jeździł. Trasy nie znają ani kierowcy, ani piloci. Ekipa ORLEN Teamu na Dakarze pojawi się po raz 20. W składzie zespołu pojawili się nowi zawodnicy.

W barwach ORLEN Teamu po raz kolejny pojadą Kuba Przygoński, Adam Tomiczek i Maciej Giemza. Do składu dołączyli utytułowany quadowiec – Kamil Wiśniewski, dla którego będzie to czwarty start w Dakarze, oraz jeden z czołowych kierowców cross-country – Martin Prokop.
Po 11 latach obecności w Ameryce Południowej legendarny rajd przenosi się do Arabii Saudyjskiej, która dla większości stawki będzie nieznanym terenem.
– Rozszerzamy nasze zaangażowanie w motorsport, czego najlepszym przykładem jest wejście w Formułę 1. Stanowi ona uzupełnienie dla występów ORLEN Team w rajdach cross-country z Dakarem na czele, z którym jesteśmy kojarzeni od lat. Obecność na najbardziej wymagającym rajdzie na świecie jest ważnym elementem naszej strategii marketingowej, w której istotny element stanowi budowanie znajomości marki ORLEN na międzynarodową skalę. Dlatego z dakarowym zespołem ORLEN Team związane będą także marki Benzina oraz Star – powiedziała Anna Ziobroń, dyrektor Biura Marketingu Sportowego, Sponsoringu i Eventów.

4x4 Przygońskiego
Najbardziej doświadczonym zawodnikiem ORLEN Team na rajdzie Dakar będzie Kuba Przygoński, który ma za sobą już 10 edycji (6 na motocyklu i 4 w klasyfikacji samochodów). W 2019 r. Przygoński osiągnął najwyższe w swojej karierze, 4. miejsce. Kierowca ORLEN Team będzie pilotowany przez Timo Gottschalka. Duet pojedzie mini John Cooper Works Rally.
– Przygotowania do Dakaru są na ostatniej prostej. Nasze samochody i inne maszyny wypłynęły już z Marsylii do Arabii Saudyjskiej, więc mechanicy mogą trochę odpocząć. Samochód...
[pozostało do przeczytania 77% tekstu]
Dostęp do artykułów: