Morderczy sezon siatkarzy – celem Tokio. Trwają przygotowania do turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk

Reprezentacja Polski siatkarzy przygotowuje się do swojego najważniejszego startu w tym sezonie, czyli turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk w Tokio, który będzie rozgrywany w Gdańsku od 9 do 11 sierpnia. Miesiąc później biało-czerwonych czekają także mistrzostwa Europy w Holandii. Rolę poligonu doświadczalnego przed tymi imprezami pełnią trwające właśnie rozgrywki drugiej edycji Ligi Narodów.

Interkontynentalny turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich Tokio 2020 to najważniejsza dla polskich siatkarzy impreza w 2019 r. W dniach 9–11 sierpnia w Gdańsku podopieczni trenera Vitala Heynena będą rywalizowali o olimpijskie paszporty z reprezentacjami Francji, Słowenii i Tunezji. Mistrzowie świata chcą już w pierwszej próbie awansować do imprezy czterolecia bez konieczności walki o Tokio w kolejnych turniejach.
15 września biało-czerwoni rozpoczną natomiast walkę o mistrzostwo Europy. Polska trafiła do grupy D, która swoje mecze rozgrywać będzie w Amsterdamie i Rotterdamie. Mistrzowie świata zmierzą się tam z Holandią, Czechami, Estonią, Ukrainą i Czarnogórą.
Przeciwnicy są więc znani, priorytety ustawione. Trener Vital Heynen ma jasne zadanie – jak najlepiej przygotować zespół do walki o awans na igrzyska i medal siatkarskiego Euro. Polacy wykonali już tytaniczną pracę na zgrupowaniu w Spale, skąd udali się do Katowic na pierwszy turniej Ligi Narodów. Zajęliśmy w nim drugie miejsce, po porażce w decydującym o zwycięstwie meczu z Brazylią. Wcześniej ekipa Heynena wygrała z Australią i Stanami Zjednoczonymi.

Poligon doświadczalny
Belgijski szkoleniowiec nie ukrywa, że rozgrywki Ligi Narodów chce wykorzystać do ogrywania młodych siatkarzy i treningu przed najważniejszą imprezą sezonu – turniejem kwalifikacyjnym do igrzysk. Podobnie było rok temu. Inauguracyjna edycja Ligi była pierwszym turniejem, w którym biało-czerwonych poprowadził Heynen. Belg od początku podkreślał wówczas, że zamierza...
[pozostało do przeczytania 76% tekstu]
Dostęp do artykułów: