LOT przyjazny dla wszystkich. Porady dla pasażerów PLL LOT w starszym wieku lub z niepełnosprawnością

Nasz narodowy przewoźnik lotniczy zaprasza na swoje pokłady pasażerów bez względu na wiek. Wszyscy: młodsi i starsi są mile widziani w samolotach PLL LOT, a osoby niepełnosprawne mogą liczyć na potrzebną pomoc i asystę.

Zwłaszcza ta ostatnia grupa osób – z ograniczonymi zdolnościami ruchowymi, słuchowymi czy wzrokowymi – wymaga wsparcia ze strony przewoźnika, który zapewnia im pomoc w zależności od rodzaju i stopnia niepełnosprawności.

W razie potrzeby pasażerowie mogą podróżować z własnym wózkiem inwalidzkim lub innym sprzętem ułatwiającym poruszanie się. Wózki inwalidzkie i pojazdy elektryczne mogą również zostać dostarczone na lotniskach przez służby naziemne. Należy jedynie powiadomić o takiej potrzebie PLL LOT w trakcie procesu rezerwacji i zakupu biletu lub w dowolnym momencie po dokonaniu rezerwacji i zakupu. Ze względów organizacyjnych informację o potrzebie asysty, podobnie jak o chęci wykorzystywania własnego wózka czy innego tego typu sprzętu, należy zgłosić do przewoźnika nie później niż 48 godzin przed wylotem (w Call Center: +48 22 577 77 55 oraz na stronie www.lot.com).
W związku z tym, że zwykły wózek inwalidzki ze względu na swoje rozmiary nie może być przewożony na pokładzie wraz z pasażerem (wyjątkiem są rejsy do i z USA), przewoźnik zapewnia bezpłatny transport wózka w luku bagażowym. Pasażer może bezpłatnie przewieźć dwa wózki inwalidzkie. W razie potrzeby personel naziemny zapewni pasażerom z niepełnosprawnością ruchową pomoc w przebyciu drogi ze stanowiska odprawy do samolotu oraz już po wylądowaniu z samolotu do strefy odbioru bagażu przy użyciu wózka inwalidzkiego należącego do agenta handlingowego. 
Ponadto we wszystkich lotach dalekodystansowych (rejsy do/z USA i Kanady, w samolotach typu Boeing 787) przewoźnik zapewnia pokładowe wózki inwalidzkie, służące do poruszania się po kabinie samolotu podczas rejsu. We wszystkich samolotach część foteli posiada podnoszone podłokietniki...
[pozostało do przeczytania 26% tekstu]
Dostęp do artykułów: