PKP Intercity gotowe na sezon 2019/2020. Około 400 pociągów każdego dnia w nowym rozkładzie jazdy

Wprowadzenie nowych połączeń, uruchomienie większej liczby pociągów na najpopularniejszych trasach, lepsza dostępność komunikacyjna poprzez wprowadzenie dodatkowych postojów – to część nowości, na jakie mogą liczyć pasażerowie w nowym, rocznym rozkładzie PKP Intercity, który wszedł w życie w niedzielę 15 grudnia 2019 r.

Każdego dnia na tory wyjeżdża średnio ok. 400 składów PKP Intercity, czyli niemal 20 więcej niż w poprzednim rocznym rozkładzie. Będzie to oznaczało m.in. jeszcze lepsze skomunikowanie stolicy z Poznaniem, Krakowem, Łodzią czy Lublinem.

Nowe połączenia i więcej pociągów na popularnych trasach
PKP Intercity uruchomiło nowy pociąg EIC Paderewski, który łączy Warszawę z Poznaniem. Wychodząc naprzeciw potrzebom podróżnych, PKP Intercity zwiększyło liczbę pociągów na najpopularniejszej trasie Warszawa–Kraków. Teraz będzie można skorzystać na niej z 26 par pociągów zamiast z 24 jak dotychczas. Znacząco zwiększyła się także liczba połączeń pomiędzy stolicą a Łodzią. Obydwa miasta łączy 28 par pociągów, a nie 23, jak miało miejsce w rozkładzie 2018/2019. O dwa, także do 28 (wliczając połączenia sezonowe), zwiększyła się również liczba połączeń pomiędzy Trójmiastem a Warszawą. Liczba par pociągów pomiędzy stolicą a Wrocławiem zwiększyła się z 12 do 14.
Dużo łatwiejsze są już podróże do i z Lublina. Na tory wraca 7 par pociągów z Warszawy trasą podstawową przez Pilawę i Dęblin. Zwiększyła się także liczba połączeń do Lublina z innych rejonów Polski. Do stolicy województwa lubelskiego można dojechać bezpośrednio m.in. z Wrocławia, Katowic, Poznania, Krakowa, Szczecina, Rzeszowa czy Kielc. Między innymi dzięki nowemu pociągowi IC Bolko relacji Lublin–Szczecin przez Kielce, Wrocław i Zieloną Górę.
Wykorzystane zostają także pierwsze efekty trwającej modernizacji linii E30. Dzięki temu możliwe jest bezpośrednie skomunikowanie Śląska z Podkarpaciem poprzez zwiększenie liczby par pociągów...
[pozostało do przeczytania 23% tekstu]
Dostęp do artykułów: