Czy papież Franciszek jest antychrystem?

Czy biskup Rzymu jest pacynką w rękach masonów? Czy Bergoglio to jeden z budowniczych Nowego Ładu Światowego? Od pewnego czasu jestem dość agresywnie zaczepiany przez pewną specyficzną grupę czytelników, którzy każdą zaczepkę kończą pytaniem bądź insynuacją: czemu pan nie pisze o synodzie amazońskim, o figurce „pachamamy”, inkaskiej bogini Ziemi? I podsumowują: skoro pan nie pisze, jest pan heretykiem, wrogiem Kościoła świętego, krypto-masonem, swołoczą i PiS-owską świnią.

Dokładnie taką samą strukturę i zawarty w sobie szantaż miały ataki na moje stanowisko w sprawie aborcji eugenicznej w Polsce. Niby pytanie i od razu konkluzja dewastująca moją osobę w zamierzeniu pytającego: jesteś mordercą. Udajesz katolika, jesteś swołoczą, masonem i PiS-owską świnią. Czy do Watykanu przywieziono figurkę drugorzędnego politeistycznego południowoamerykańskiego żeńskiego bóstwa? Tak. Czy pokłon kardynałów przed pogańskim idolem był aktem skandalicznym, heretyckim, mogącym mieć konsekwencje w ich życiu duchowym? Bezwzględnie tak. I dotyczy to również purpuratów, dla których ten gest nie miał większego znaczenia duchowego, jak uchylenie kapelusza przed znajomym z kręgielni. I co na to wszystko moi mili insynuatorzy? Jak to co? W sposób oczywisty i pewny Franciszek jest masonem, antychrystem i PiS-owską… Tyle, że do końca nie pamiętam, czy argument ad pisiorum został wobec biskupa Rzymu użyty. Przypomnijmy. Jan Paweł II zrobił to samo. Doskonale błąd Asyżu wypunktował Paweł Lisicki. „Modlitwa” z politeistami to akt heretycki. Czy zatem JP2 był antychrystem i masonem…? Benedykt XVI powtórzył ten sam gest 27 października 2011 roku. Czy Ratzinger i Wojtyła to dwugłowy antychryst z siedmioma rogami?

Wśród ludzi zaniepokojonych postępowaniem Papieża Franciszka mamy z grubsza dwie grupy. Z jednej strony są uczciwi katolicy, których postępowanie biskupa Rzymu gorszy, a przynajmniej go nie rozumieją i rodzi ono zamęt w ich umysłach. Z drugiej są...
[pozostało do przeczytania 52% tekstu]
Dostęp do artykułów: