Tak smakuje orzeźwienie. Czym zaspokoić pragnienie w letnie dni?

Podczas upałów trzeba pamiętać o dostarczeniu organizmowi odpowiedniej ilości płynów. Zgodnie z zaleceniami lekarzy i dietetyków wskazane jest picie wody mineralnej, która szybko ugasi pragnienie i skutecznie zapobiega odwodnieniu. Ale warte polecenia są też różnego rodzaju napoje, które poza tym, że zaspokajają pragnienie i dostarczają do organizmu potrzebne minerały i witaminy, mają również wyśmienity smak. Rynek oferuje nam bogaty wybór wartościowych produktów, w praktycznych i poręcznych opakowaniach.

W okresie letnim nie tylko znacząco wzrasta spożycie wszelkiego rodzaju napojów, ale też zmieniają się preferencje konsumentów. W ciepłe dni chętniej sięgamy po napoje smakowe, które po schłodzeniu są jeszcze lepsze. Szczególnie chętnie wybieramy te w mniejszych, wygodnych opakowaniach. Można je zabrać ze sobą wszędzie i schować np. do plecaka czy torebki, dzięki czemu sprawdzają się podczas letnich rodzinnych spacerów czy wycieczek. Natomiast na spotkania w gronie bliskich czy wspólne grillowanie chętniej zaopatrzamy się w większe pojemności.

Do tych preferencji dostosowują się czołowi polscy producenci, wprowadzając do swojej oferty wakacyjne edycje limitowane produktów, wyróżniające się oryginalnymi smakami i wygodnymi opakowaniami. Przykładem są Lemoniady i Cytronety np. marki Tymbark - napoje o wyjątkowych owocowych smakach oferowane w małych pojemnościach, oraz napoje Waterrr znanej marki Kubuś. W ofercie Kubusia dla najmłodszych znajdziemy produkty w butelkach z wygodnym korkiem niekapkiem, co jest dobrym rozwiązaniem dla wybierających się w podróż z dziećmi.

Czas smakowych eksperymentów
Latem szczególnie chętnie sięgamy po lekkie, orzeźwiające napoje owocowe. Podczas ciepłych dni doskonale sprawdzają się ciekawe warianty smakowe, ponieważ jesteśmy bardziej otwarci na nowości i pozytywne zaskoczenia oraz oryginalne kompozycje owocowe. Dlatego w sezonie letnim producenci nie boją się...
[pozostało do przeczytania 62% tekstu]
Dostęp do artykułów: