Czas na wakacje

Tylko w czerwcu do oferty LOT-u dołączyło kilka nowych, bardzo ciekawych połączeń. Z Warszawy bezpośrednio można polecieć do Miami, Bejrutu, na Korfu oraz do Warny.

Polski przewoźnik nie zwalnia tempa rozwoju. W czerwcu Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły nowe połączenia bezpośrednie ze stołecznego Lotniska Chopina. Są to całoroczne rejsy do Miami i Bejrutu oraz sezonowe: na wyspę Korfu (Grecja) oraz do Warny (Bułgaria).

W ten sposób Polskie Linie Lotnicze LOT poszerzyły liczbę popularnych kierunków wakacyjnych, do których jej pasażerowie mogą polecieć w miesiącach letnich. Do tej pory był to m.in.: Tel Awiw, Barcelona, Larnaka, Dubrownik, Zadar, Pula czy Split.
Od 1 czerwca można na pokładzie LOT-owskiego Boeinga 787 Dreamliner polecieć do Miami. Rejsy odbywają się każdy poniedziałek, środę, piątek i sobotę. Starty z Lotniska Chopina w Warszawie zaplanowane są na godz. 12:05, a lądowanie w Miami o 17:30 czasu lokalnego. Z Florydy pasażerowie startują rejsem wieczornym o godzinie 20:05, żeby wylądować w Warszawie o 12:15.   
Od 14 czerwca w ofercie polskiego przewoźnika jest także Bejrut. Rozkład został tak zaplanowany, by zapewnić dogodne przesiadki pasażerom z całego regionu Europy Zachodniej i Środkowo-Wschodniej.
W czerwcu, wrześniu i październiku rejsy  do stolicy Libanu będą się odbywały cztery razy w tygodniu, a w lipcu i sierpniu pięć razy. W sezonie zimowym samoloty polecą zaś na tej trasie trzy razy w tygodniu.
– To kierunek dla nas niezwykle istotny. Z roku na rok obserwujemy zwiększającą się wymianę handlową między Polską, Unią Europejską a Libanem. Ponadto widzimy ogromny potencjał w sprzedaży wyjazdów zorganizowanych. Potwierdza się to w statystykach sprzedanych biletów – mówi Rafał Milczarski, prezes Polskich Linii Lotniczych LOT.
Do 15 września br. LOT będzie obsługiwał także w każdą niedzielę połączenie z Warszawy na grecką wyspę Korfu. Boeingi 737 wystartują z Warszawy o godz...
[pozostało do przeczytania 29% tekstu]
Dostęp do artykułów: