Floryda nie tylko dla turystów. Dziewiąte połączenie LOT-u do Stanów Zjednoczonych

1 czerwca LOT zainaugurował kolejne połączenie do Stanów Zjednoczonych – do Miami na Florydzie. Trwający 11 godzin i 25 minut lot będą obsługiwały nowoczesne samoloty Boeing 787-8 i 787-9 Dreamliner.

Rejsy do i z Miami odbywają w każdy poniedziałek, środę, piątek i sobotę. Dreamlinery startują z Lotniska Chopina w Warszawie o g. 12.05 i lądują w Miami o g. 17.30 czasu lokalnego. Z Florydy pasażerowie wylatują wieczorem o g. 20.05 lądując w Warszawie o g. 12.15 czasu lokalnego następnego dnia.
– Pomimo niewielkiej liczby bezpośrednich połączeń między Europą Środkową i Wschodnią a Miami na tej trasie podróżuje ponad pół miliona pasażerów rocznie. Jestem pewny, że teraz dzięki nowej ofercie LOT-u wielu pasażerów wybierze się na wakacyjny odpoczynek na Florydzie – mówi Rafał Milczarski, prezes Polskich Linii Lotniczych LOT.
Aby zachęcić mieszkańców regionu do wybrania rejsów LOT-u, przewoźnik zadbał o wygodne transfery w Warszawie. Czas przesiadki na Lotnisku Chopina wynosi około dwóch godzin m.in. dla pasażerów z polskich portów regionalnych, Budapesztu, Pragi, Tallina, Rygi, Wilna, Kijowa, Moskwy, Wiednia, Berlina, Duesseldorfu, Hamburga, Kopenhagi, Sztokholmu i Goteborga.
Z okazji inauguracji nowego połączenia LOT wspólnie z Ambasadą USA w Warszawie i innymi partnerami przygotował konkurs #WelcomeToFlorida. Do 28 sierpnia 2019 r. uczestnicy mogą przygotować filmik trwający maksymalnie minutę, w którym przedstawią swoje propozycje spędzenia czasu w Miami i na Florydzie. Film trzeba opublikować na profilu w serwisach Facebook lub Instagram w statusie publicznym. Do wygrania są m.in. bilety lotnicze do Miami w klasie LOT Premium Economy dla dwóch osób, a także zestaw voucherów na hotele i bilety wstępu do wielu atrakcyjnych miejsc na Florydzie (szczegóły i regulamin: https://www.facebook.com/PllLOT).
Jednak LOT liczy nie tylko na turystów. Miami to jeden z największych portów lotniczych w USA, ważny port morski i...
[pozostało do przeczytania 36% tekstu]
Dostęp do artykułów: