Koalicja zgiętych karków i dancingi przedwyborcze

Ludzie są okrutni. Ludzie to bestie, bo tylko bestiom mógł przyjść do głowy pomysł, aby tak niegodziwie spostponować Donalda Tuska. Chodzi o przerobienie jego billboardów z logo Platformy Obywatelskiej, podpisem byłego przewodniczącego PO i już niedługo (we wrześniu) byłego przewodniczącego Rady Europejskiej poprzez dodanie tekstu: „Polska zasługuje na lepsze afery”. Cóż, Tusk Donald na zdjęciu jest szeroko uśmiechnięty, gdyby jednak zobaczył, jakie hasło firmuje, pewnie by mu mina zrzedła, a uśmiech przemienił się w grymas. Grymas wskazujący na mowę – tę najbardziej popularną dziś w mediach, zaczynającą się na literę „n”, tak jak np. wyrazy „nic” i „nicość”. Zresztą od litery „n”, która w przeciwieństwie do „v” jest w polskim alfabecie, zaczynają się też charakterystyczne w opisie Tuska Donalda zwroty: „nie da się” czy „nic nie mogę”.

Tak, ludzie są jednak okrutni. Wysyłają SMS-y z pytaniami typu: „Czy Stefan N. zostanie zakuty w kajdanki? Jeśli tak, to czy będzie to kara, czy nagroda?”.

Teraz ja będę okrutny i nie skomentuję powstania partii Wiosna. Dlaczego? Aby nikt się nie dowiedział, iż wcale się nie martwię, że dla bywszej partii Tuska Donalda narodziła się alternatywa, a przynajmniej konkurencja. Biedroń i jego spółka z o.o. niewątpliwie przejmuje wyborców PO oraz resztki elektoratu, który został przy SLD, Nowoczesnej i partii Razem. Żarłoczność Roberta Biedronia mnie nie martwi, no właśnie, nic a nic. Kłótnie w opozycji to nie mój ból głowy. Walki opozycyjnych buldogów czy raczej ratlerków pod dywanem, a ostatnio nawet na czerwonym dywanie, nie przejmują mnie wcale.

Podobnie jak slalom PO, która jednego dnia zawiązuje koalicję wyborczą z PSL-em i Nowoczesną, aby następnego dnia dać kopa koalicjantom i wziąć się pod rękę z bywszymi komuchami. Liderzy PO jednego dnia paradują z premierami rodem z PZPR-SdRP-SLD, a następnego dnia robią misia z Kosiniakiem-Kamyszem i Lubnauer. Nie przypadkiem Koalicja...
[pozostało do przeczytania 25% tekstu]
Dostęp do artykułów: