Rzecznik nie twoich praw. Komunistyczny rodowód współpracowników Adama Bodnara szokuje

Dziś Rzecznik Praw Obywatelskich nie kojarzy się większości Polaków z ochroną ich praw, lecz z walką o przywileje osób LGBT i współdziałaniem z opozycją totalną i uliczną przeciwko reformom sądownictwa rządu PiS. RPO Adam Bodnar ustawia się dziś obok Sądu Najwyższego w roli ostatnich przyczółków „obrony demokracji” i przeciwdziałania „niszczeniu państwa prawa”. Sztab prawników jego biura, który w Polsce i na forach europejskich walczy o państwo prawa przeciw zakusom rządu PiS, reprezentują ludzie o komunistycznych korzeniach sięgających KPP, UB i innych form współpracy z reżimem totalitarnym.

Adam Bodnar uczynił z RPO instytucję stojącą na pierwszej linii frontu walki z rządami PiS. Nie marnuje okazji na forach krajowych i za granicą, by przekonywać o łamaniu praworządności w Polsce i zmierzaniu przez rządzących do zaprowadzenia państwa autorytarnego. Skupia się dziś na akcjach takich jak organizowanie szkolenia z formułowania pytań prejudycjalnych, które mają być narzędziem UE do kontrolowania i torpedowania nie tylko reform wymiaru sprawiedliwości, lecz także wszelkich innych zmian wprowadzanych przez polski rząd. Bodnar wystąpił do TK, by umorzył sprawę uznania artykułu unijnego traktatu dotyczącego stawiana przed TSUE pytań prejudycjalnych za niezgodne z konstytucją. O uznanie tej niezgodności zwrócił się do polskiego Trybunału prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

Demokraci KPP, UB i reszty aparatu totalitarnego
W grupie zagorzałych orędowników demokracji i praworządności w Biurze RPO Adama Bodnara nie brakuje ludzi o rodzinnych korzeniach komunistycznych. On sam wywodzi się z takiej rodziny. Matka obecnego RPO, Marta, była od lat wieloletnim działaczem PZPR i pozostała w niej do rozwiązania szeregów partyjnych. Była absolwentką WUML-u, czyli szkoły marksizmu-leninizmu, a do tego instruktorem partyjnym w komitecie powiatowym PZPR. Pod koniec ery komunizmu awansowała do funkcji sekretarza w...
[pozostało do przeczytania 75% tekstu]
Dostęp do artykułów: