Żądza zemsty toczy kastę. Obrońcy konstytucji zapowiadają… jej łamanie

Najwyższa kasta zaprezentowała, co zrobi, gdy wrócą rządy partii totalnej opozycji. Kasta wykrzyczała, że pragnie zemsty. Jej dokonanie ma wypalić do żywego zmiany. Zemsta jest już zresztą szczegółowo programowana. Postępowania dyscyplinarne mają oczyścić KRS i SN z elementu niepożądanego. A wyroki tych postępowań są już znane: usunięcie sędziów z zawodu. Alternatywna metoda, którą przewiduje najwyższa kasta, to przekupienie sędziów wybranych za rządów PiS z jednoczesnymi groźbami wobec nich, by temu przekupstwu ulegli. Słychać zapowiedzi działań, które będą sprzeczne z konstytucją, ale w tym wypadku to… tym gorzej dla konstytucji.

Przedstawiciele elit prawniczych i politycznych III RP uczestniczący w konferencji „Jak przywrócić państwo prawa” (zorganizowanej w Warszawie w dniach 14 i 15 stycznia przez dzieło George’a Sorosa – Fundację Batorego) utwierdzali się tam nawzajem w przekonaniu o konieczności zastosowania drastycznych metod dla odwrócenia skutków wprowadzanych obecnie reform wymiaru sprawiedliwości. Ma do tej terapii dojść zaraz po wygranych wyborach przez antypisowski front. Podczas konferencji dyskutanci omawiali, jak przeprowadzą swoją wendettę. Jej ostrze skierowane będzie między innymi na sędziów kojarzonych z Dobrą Zmianą.
Konferencja odbywała się w cieniu tragicznego wydarzenia w Gdańsku, gdy zewsząd odzywały się głosy wzywające do zachowania wstrzemięźliwości w debacie publicznej. Tymczasem uczestnicy konferencji nie zamierzali się mitygować. Sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego w st. spoczynku i reprezentant władz Stowarzyszenia Sędziów „Themis” Irena Kamińska ujawniła chęć odegrania się na sędziach niekontestujących reform wymiaru sprawiedliwości.
„Będę szczera, ja pragnę zemsty” – stwierdziła sędzia. Przypomnijmy, że autorka zwrotu o sędziach jako „nadzwyczajnej kaście” i „soli tej ziemi” uczyła się niezawisłości sędziowskiej w PRL, zasądzając wyroki z legitymacją PZPR w kieszeni. Dalej sędzia...
[pozostało do przeczytania 70% tekstu]
Dostęp do artykułów: