Biznes i politycy na rzecz rozwoju gospodarczego. W Rzeszowie o przemianach ładu światowego w aspekcie ekonomicznym oraz geopolitycznym

To nie będzie jedynie kolejna edycja jednej z największych organizowanych w naszym kraju konferencji ekonomicznych. W tym roku Kongres 590 odbywa się w trakcie obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości.


Z tej okazji organizatorzy przygotowali wyjątkowe wydarzenia specjalne. Wśród nich zaplanowano sesję plenarną „Odbudowa globalnej równowagi 1918–2018 r.” oraz prezentację raportu „Polska 2118”.

Sesja plenarna
Wśród prelegentów sesji plenarnej Kongresu, odbywającego się pod patronatem honorowym prezydenta Andrzeja Dudy, znajdą się Sarah Chamberlain, prezes Republican Main Street Partnership, wpływowej organizacji wspierającej amerykańską Partię Republikańską w Kongresie USA, Andrzej Goździkowski, prezes spółki Cedrob SA oraz Adam Glapiński, prezes NBP.
Dyskutanci tej sesji będą zastanawiać się m.in., jakie skutki dla międzynarodowego układu sił we współczesnej gospodarce światowej niosą stale pogłębiające się różnice w warunkach życia ludzi na świecie. Wraz z bogaceniem się wielu grup społecznych i całych narodów na margines spychana jest coraz bardziej zwiększająca się liczba ludzi, którzy żyją w nędzy i ubóstwie. Zwłaszcza obecnie, na początku XXI w. nierówności pomiędzy narodami i wewnątrz poszczególnych państw przybrały rozmiary rażące i nigdy wcześniej na taką skalę nieodnotowywane. Organizatorzy sesji plenarnej informują, że jej goście zastanowią się nad przemianami ładu światowego w ostatnim stuleciu w aspekcie ekonomicznym oraz geopolitycznym. Spróbują również odpowiedzieć na pytania: jakie analogie do obecnych przemian i stopniowej odbudowy globalnych równowag płyną z wyłaniającego się od końca I wojny światowej porządku światowego.

Raport Polska 2118
Z kolei prezentacji raportu Fundacji Republikańskiej „Polska 2118” towarzyszyć ma panel dyskusyjny poświęcony 100-leciu odzyskania niepodległości. Uczestnicy debaty mają m.in. odpowiedzieć na...
[pozostało do przeczytania 58% tekstu]
Dostęp do artykułów: