Pokaz jedności i solidarności

Obecny na manifestacji prof. Zdzisław Radomski, wiceprezes Kongresu Polonii Kanadyjskiej z Vancouver, w rozmowie z „Codzienną” podkreślił potrzebę budowania jedności narodowej. – Podobnie jak tu, w kraju, tak i Polonia za granicą jest dzielona i bardzo atakowana przez wrogów Polski i Kościoła. Ale chcemy się poderwać. Szczególnie poczuwam się do działania w tym celu, bo jestem byłym internowanym. Strajki głodowe w obronie historii w szkołach przekonały mnie, że trzeba się na nowo zorganizować. Polacy powinni się jednoczyć pod hasłem „Bóg, Honor, Ojczyzna” – zaznaczył prof. Radomski.

Podczas uroczystej mszy św. homilię wygłosił biskup diecezji drohiczyńskiej, Antoni Dydycz. – Gromadzimy się po to, aby przyczynić się do rozwoju Ojczyzny. Modlimy się o to, aby sprawiedliwości stało się zadość, aby telewizja Trwam mogła korzystać z możliwości technicznych i znalazła się na multipleksie. Oby jak największa liczba ludzi mogła korzystać z tych dobrodziejstw, jakimi nas ubogaca telewizja Trwam. Jest nas wielu, bo do zgromadzonych tutaj możemy dodać tych wszystkich, którzy z różnych przyczyn przybyć nie mogli. Do zgromadzonych dodajemy tych, którzy w ciągu ostatnich wieków, tu, po ulicach Warszawy i całego kraju maszerowali w obronie wolności Ojczyzny. Ich obecność tutaj wszyscy współodczuwamy – mówił biskup. Zebrani spontanicznie odśpiewali hymn narodowy. Następnie uczestnicy zgromadzenia przeszli pod Kancelarię Premiera i Belweder.

Pod Kancelarią Premiera przemówił prezes PiS Jarosław Kaczyński. Podkreślił, że uczestnicy marszu mają jeden cel. – Tym celem jest Polska – Polska niepodległa, Polska demokratyczna, Polska prawa, Polska sprawiedliwa, Polska solidarna i wreszcie Polska dumna – przekonywał.

Lider PiS zaapelował też do Solidarnej Polski o powrót do Prawa i Sprawiedliwości. – Zwracam się do ciebie, Zbyszku. Zapomnijmy o tym, co było złe, o co mamy pretensję. Idźmy razem, wracajcie! To jedyna droga do zwycięstwa, a to zwycięstwo...
[pozostało do przeczytania 51% tekstu]
Dostęp do artykułów: