Niezależna.pl liderem prawej informacji

W styczniu największą popularnością cieszyły się informacje o kłamstwach rządu w sprawie ACTA. To Niezależna.pl wraz z „Codzienną” jako pierwsze podały, że Michał Boni kłamał, mówiąc że „wszystkie kraje podpisały” kontrowersyjne porozumienie. Dużą oglądalność miały również informacje o postrzeleniu się przez prokuratora Michała Przybyła oraz ujawnieniu kłamstw, jakoby gen. Andrzej Błasik miał w momencie katastrofy smoleńskiej przebywać w kokpicie rządowego tupolewa. Szerokim echem odbiła się też informacja o brukselskich klęskach rządu Donalda Tuska.

Portal się rozwija

Dużą rolę w sukcesie Niezależnej odegrało zintegrowanie portalu z telewizjami internetowymi: Vod.gazetapolska.pl i Niezależna.tv. Audycje takie, jak „Rozmowa Niezależna” czy „Tydzień Sakiewicza” zyskały spore grono stałych widzów, stając się realną odtrutką na jałowe dyskusje z głównych stacji TV. Podobnie relacje ze smoleńskich miesięcznic, konferencji naukowych i antyrządowych manifestacji. Czyli to wszystko, czego nie pokazują media głównego nurtu. Portal jest również aktywny kulturalnie – pieśni patriotyczne, imprezy klubów „Gazety Polskiej”, czy prezentacje „zakazanych książek” – wszystko to składa się na obraz Niezależnej.pl. Informacje z tej strony są często cytowane i komentowane w portalach społecznościowych Facebook i Wykop, a tym samym trafiają do nowych użytkowników. Liczba sympatyków Niezależnej na Facebooku przekroczyła już 10 tys.

Od miesiąca serwis informacyjny portalu dostępny jest na urządzeniach przenośnych: w komórkach i na tabletach pod adresem mobile.niezalezna.pl. Można więc szybko dowiedzieć się, np. podczas jazdy autobusem, co nowego wydarzyło się w kraju.

Od niedawna na portalu pojawiły się także omówienia aktualnego numeru „Gazety Polskiej Codziennie”. Każdego wieczoru umieszczana jest krótka zajawka tego, co na następny dzień czytelnik znajdzie w swoim kiosku. Co ważne, od niedawna „Gazeta Polska Codziennie”...
[pozostało do przeczytania 66% tekstu]
Dostęp do artykułów: