Beszamel i Małgorzata. Mecenas z nietypowymi pasjami

Małgorzata Wassermann, poseł PiS. Prywatnie: fanka zdrowego stylu życia, ćwiczeń na siłowni i literatury opartej na faktach. Uwielbia gotować i jest w tym dobra. Chociaż sama przyznaje, że zdarzają się jej także wpadki. – Kiedyś przygotowałam kolację dla znajomych, a kiedy sama jej spróbowałam, stwierdziłam: „Zamówmy pizzę” – śmieje się.

Ładna, zadbana, zawsze nienagannie ubrana – Małgorzata Wassermann. Od ponad roku poseł PiS, znana stała się przede wszystkim za sprawą pracy w Komisji śledczej ds. afery Amber Gold, której przewodniczy. Z zawodu jest adwokatem. Jak sama przyznaje, opuściła uporządkowaną i zorganizowaną kancelarię dla nieprzewidywalnego, nieco chaotycznego świata posiedzeń sejmowych, konferencji prasowych i mrówczej pracy w komisjach. – Polityka zawsze była obecna w moim życiu, przede wszystkim w związku z pracą mojego taty [posła PiS, ministra w pierwszym rządzie PiS, wcześniej Prokuratora Krajowego, śp. Zbigniewa Wassermanna, który zginął w katastrofie smoleńskiej – przyp. MZ]. Pamiętam, że już jako dziecko miałam poczucie, iż to są sprawy ważne. Kiedy Lech Wałęsa walczył o prezydenturę, wiedziałam, że dzieje się coś istotnego. Oczywiście za wiele z tego nie rozumiałam, ale już mnie to emocjonowało – opowiada. Mimo to nie chciała zajmować się polityką zawodowo. Jako dziecko marzyła, że zostanie adwokatem albo... kosmetyczką. – Wczesna fascynacja prawem miała swoje korzenie chyba w filmowym wizerunku przedstawicieli palestry. A co do drugiego zawodu... cóż, większość kobiet po prostu lubi kosmetyki. Sama po dziś dzień mam słabość do odżywczych balsamów do ciała i kremów. Jeśli trafię na jakiś, którego nie znam, zaraz muszę wypróbować – przyznaje.
Od młodych lat przejawiała spore talenty do przedmiotów humanistycznych, zaś jej piętą achillesową była matematyka. – Cały czas mam w głowie głos nauczyciela z liceum: „Wassermann, siedzisz, miejsce zajmujesz, a tu są inni, z których może by coś było” – wyznaje, całkiem...
[pozostało do przeczytania 72% tekstu]
Dostęp do artykułów: