Ewa Kopacz zostanie swoją własną sekretarką

W czasie, kiedy PiS formuje rząd i przygotowuje się do wprowadzania w życie reform, które mają zmienić Polskę, PO nadal zajmuje się sobą: Ewa Kopacz i Grzegorz Schetyna przed wyborami przewodniczącego PO walczą o potencjalnych sojuszników. Wiele wskazuje, że lepiej idzie to Grzegorzowi Schetynie – Ewa Kopacz wystawi Ewę Kopacz na szefa PO, szefa klubu parlamentarnego, a na końcu na sekretarkę Ewy Kopacz – ironizuje jeden z posłów PO

Co do tego, że Platforma po wyborczej porażce potrzebuje odnowy, zgadzają się i obecna przewodnicząca, i pretendujący do tego stanowiska Schetyna. Ustępująca premier mówiła o tej potrzebie zmian, kiedy niedawno pojawiła się w programie Tomasza Lisa. – Postanowiłam, że trochę zmienię PO. To ma być partia pełna energii, odważna, ale i odpowiedzialna. Porażka to nie klęska. Sztuką jest, kiedy ludzie, którzy przegrywają, potrafią się odbudować. Ta energia będzie od ludzi, z którymi będziemy się spotykać. Spotykałam się z nimi w kampanii, ale ten okres kampanijny był dość krótki – stwierdziła wówczas. – Przez te cztery lata powinniśmy odmieniać Platformę, ja już zacząłem ją odmieniać, kiedy przejmowałam rządy. Teraz chcę zmienić ją na taką, w której młodzi ludzie, którzy weszli do sejmu, będą tak samo zagospodarowywani jak ci, którzy są w sejmie od wielu lat – dodała. 
Faktycznie, PO zaczęła intensywnie pracować nad tymi zmianami – w partii trwa zażarta, bezpardonowa walka o stołki – zarówno te partyjne, jak i te w sejmie. Oczywiście główną stawką jest stanowisko szefa całej partii – tu zmagać się będą Ewa Kopacz, Grzegorz Schetyna i być może ustępujący minister sprawiedliwości Borys Budka, który nie wyklucza kandydowania. Jednak na układ sił w PO będzie miało wpływ także to, kto zostanie wicemarszałkiem sejmu z Platformy, szefem klubu parlamentarnego oraz sekretarzem generalnym partii. 
Ewa wystawi Ewę
Jeśli chodzi o stanowisko przewodniczącego klubu parlamentarnego, w mediach pojawiają się...
[pozostało do przeczytania 69% tekstu]
Dostęp do artykułów: