Oddziały szturmowe „Gazety Polskiej”

Setki spotkań z politykami, dziennikarzami i ludźmi kultury, uparte przypominanie o ofiarach katastrofy smoleńskiej, protesty przeciwko władzy – od lat kluby „Gazety Polskiej” przyczyniają się do rozbudzania ducha polskości. Są dziś największą organizacją pozarządową w Polsce i to one stworzyły podstawy pod wielką zmianę, która dokonuje się na naszych oczach. W specjalnym liście prezydent elekt Andrzej Duda podziękował im za to, że stały się „ambasadorami i rzecznikami naszych narodowych spraw”

List Andrzeja Dudy został odczytany na X Zjeździe Klubów „Gazety Polskiej”. „Wszystkim członkom i sympatykom klubów »Gazety Polskiej« składam serdeczne podziękowania za Państwa wrażliwość na sprawy państwowe, za ogromne zaangażowanie i wysiłek, który sprawił, że staliście się ambasadorami i rzecznikami naszych narodowych spraw. (…) Stoi przed nami wyzwanie odbudowy Rzeczypospolitej. Państwa, które ma dawać ochronę słabszym i nie bać się silnych. Potrzebna będzie jednak ciężka praca i determinacja. Wiem jednak, że mogę na Państwa liczyć” – napisał Duda. A obecny na Zjeździe prezes PiS-u Jarosław Kaczyński stwierdził, że „jeśli moment wyboru Andrzeja Dudy na prezydenta RP był momentem przełomowym, to ten przełom będzie wymagał przez cały czas ogromnej mobilizacji. Mówię wam to, bo jesteście takim oddziałem szturmowym tej armii, która ma maszerować ku zwycięstwu”.
W czasie kampanii wyborczej kluby w całym kraju brały udział w setkach spotkań z Andrzejem Dudą. – Ale oprócz tego były spotkania z artystami, publicystami i dziennikarzami „GP”, którzy mówili o swojej wizji Polski i którzy budzili konserwatywny elektorat, nie zawsze chętny, by iść na wybory – tłumaczy prezes klubów „GP” Ryszard Kapuściński.
Dodaje, że jego zdaniem to, iż liczne polskie i zagraniczne kluby organizowały pokazy filmu „Tam, gdzie da się żyć”, przyczyniło się do uaktywnienia się emigrantów.
– W czasie kampanii kluby „GP” roznosiły ulotki prezydenta i na różne...
[pozostało do przeczytania 81% tekstu]
Dostęp do artykułów: