Prezydent Rzeczypospolitej służb

Jednym z najcięższych zarzutów wobec Bronisława Komorowskiego są jego powiązania z WSI – „długim ramieniem Moskwy”. Prezydent nie tylko nigdy nie przedstawił przekonujących wyjaśnień np. w sprawie swojego udziału w aferze Fundacji Pro Civili i „marszałkowej”, ale wręcz odmawia odpowiedzi na jakiekolwiek związane z nimi pytania. Jak działa ten system tak skutecznie zabezpieczający interesy uległych wobec Rosji sił?

Jednym z najczęstszych zarzutów wobec mediów niezależnych i opozycji jest uleganie teoriom spiskowym. „Wszędzie widzą układy i tajne służby” – twierdzą dziennikarze TVN albo „GW”, których ojcowie i dziadkowie często spiskowali w KPP w interesie Moskwy przeciwko niepodległej II Rzeczypospolitej, potem w PRL-u mordowali ostatnich Żołnierzy Niezłomnych, a następnie dzięki znajomościom ułatwiali kariery np. w mediach swoim dzieciom, tworząc z nich nowe „elity”. Czy zatem ci, którzy widzą za kulisami III RP działania służb, są aby na pewno paranoikami?
Dla każdego historyka jest oczywiste, iż cała historia dostarcza mnóstwa przykładów niejawnych akcji, które miały bardzo realny wpływ na bieg wydarzeń, np. doprowadzały do zmiany władzy. Od starożytnego Rzymu, gdzie cesarzy – począwszy od samego Juliusza Cezara – obalały pałacowe spiski dworzan lub pretorianów, poprzez rewolucję bolszewicką, która w rzeczywistości była w większym stopniu wynikiem działań tajnych służb Niemiec niż autentycznego ludowego buntu, po zmuszenie do rezygnacji ze stanowiska Richarda Nixona przez dziennikarzy i zawiedzionego w swoich ambicjach wicedyrektora FBI.
W Polsce z kolei mieliśmy już przecież prezydenckiego kandydata Włodzimierza Cimoszewicza, usuniętego z wyścigu w wyniku prowokacji zmontowanej przez funkcjonariuszy UOP, a całkiem niedawno dowiedzieliśmy się o zmowie członków rządu PO oraz prezesa NBP, którzy wspólnie ustalili, w jaki sposób nie dopuścić do władzy opozycji, wykorzystując finanse państwa i nie wahając się przy tym złamać...
[pozostało do przeczytania 71% tekstu]
Dostęp do artykułów: