Pod choinkę

Boże Narodzenie jest czasem składania podziękowań za dobro, które miało miejsce w mijającym roku. Dlatego też w imieniu tysiąca osób niepełnosprawnych intelektualnie, będących podopiecznymi trzydziestu placówek Fundacji im. Brata Alberta, dziękuję za odpisy 1 proc. podatku, dzięki którym udało się przeprowadzić remonty i utworzyć nowe pracownie terapeutyczne. Dziękuję też za kwesty prowadzone wśród Polonii w Kanadzie oraz w Berlinie, Brukseli i Paryżu, a także za pomoc (również ze strony klubów „GP”) przy organizacji spotkań autorskich, z których dochód szedł na ten sam cel.

W tym miejscu informuję, że 12 bm. fundacja otrzymała aż trzy główne nagrody w konkursie Kryształ Soli 2012: Grand Prix dla najbardziej wiarygodnej organizacji, nagrodę główną w dziedzinie pomocy społecznej i nagrodę specjalną od internautów głosujących z całej Polski. Niech ten niebywały sukces będzie radością dla wszystkich wolontariuszy i dobroczyńców wspierających nasze dzieło.
Zostałem upoważniony także przez różne skupiska Polaków żyjących za wschodnią granicą do złożenia podziękowań tym rodakom z kraju, którzy przesłali paczki świąteczne. Paczki te to nie tylko konkretna pomoc materialna, ale i wyraz pamięci i solidarności. Jest to cenne także dlatego, że wielu polityków III RP uważa Polaków, którzy po zdradzie aliantów w Jałcie i Poczdamie pozostali na Kresach Wschodnich, za zbędny balast w realizacji wytycznych płynących z Brukseli. Jak napisała jedna z młodych Polek z Żytomierza, gdyby politycy z Warszawy, którzy tak tłumnie pielgrzymują na Majdan, przywieźli ze sobą choć po kilka paczek z zabawkami dla maluchów lub polskimi książkami dla uczniów, byłaby to konkretna pomoc. A z Kijowa do Żytomierza to przecież tylko 130 km.  
Na koniec moje osobiste podziękowanie. W tych dniach odebrałem trzecie honorowe obywatelstwo. Tym razem, po mieście Zgierz i gminie Zielona Góra, przyznała mi je gmina Zabierzów. Decyzje wszystkich trzech samorządów cenię...
[pozostało do przeczytania 14% tekstu]
Dostęp do artykułów: