Ludzkie tragedie utopione w medialnym śmietniku

Tragedie tysięcy, ba, milionów ludzi w Egipcie zostaną zapomniane, bo cierpienie niewinnych ludzi jest mało medialne, nieciekawe.
 
Siedzi człowiek przed komputerem i czyta sobie wiadomości z kraju i ze świata. Jak człowiek jest profesjonalistą, to znaczy dziennikarzem ze stażem, to wybiera rzeczy najważniejsze z polityki, gospodarki, kultury czy sportu. Człowiek zawodowo nieobyty z manipulacją i medialnym praniem mózgów rzuca się jak ryba bez wody po powierzchni wydarzeń, pozbawiony dostępu do źródła życia, którym są rozum i uczucie. Jak żyć, nie tracąc równowagi ducha i sprawności kręgosłupa, nie tylko moralnego, ale również cielesnego, udręczonego siedzeniem przed ekranem przez długie godziny?
 
Oto wieści z ostatniego tygodnia. Dyktator mody Karl Lagerfeld krytykuje styl ubierania się kanclerz Niemiec Angeli Merkel. Jej spodnie są za długie, marynarki zbyt obcisłe, ubrania w fatalnych kolorach. Małżonka prezydenta Obamy Michelle wygląda z grzywką jak spikerka telewizyjna. Na Wall Street notuje się spadki, a autorytet socjologiczny prof. Jadwiga Staniszkis już nie doradza Wiplerowi, rzucając się w wir wydarzeń międzynarodowych. Nazywa Obamę byłym idealistą. Kto by to pomyślał?  Człowiek się starzeje i potem mówią o nim, że jest byłym celebrytą. To o pani profesor. Mamy też inne sensacje. Wywiad z Gowinem, który na wszelki wypadek zapewnia, że jest w ostrym sporze politycznym z prezesem PiS. Poza tym gwiazda futbolu Robert Lewandowski i jego świeżo poślubiona małżonka kłócą się, krzyczą na siebie i trzaskają drzwiami. Tak o nich piszą na jakimś niemieckim portalu.
 
Otóż zarówno Angela Merkel, jak i Michelle Obama mają w nosie opinie Lagerfelda, bo ich popularność nie zależy od kroju stroju czy rodzaju fryzury. Ani kariera. Gdyby tak było, to urzędująca jeszcze minister spraw zagranicznych Unii Europejskiej, brytyjska baronessa Katherine Ashton nigdy nie dostąpiłaby tego zaszczytu, bo jest raczej szpetna i nie ubrana, lecz...
[pozostało do przeczytania 55% tekstu]
Dostęp do artykułów: