Początek końca Tuska

Przeciw „mętnemu nurtowi”

Spotkamy się 10 kwietnia na Krakowskim Przedmieściu, mając już znaczną wiedzę na temat rzeczywistych przyczyn i przebiegu katastrofy, głównie dzięki badaniom naukowców współpracujących z zespołem parlamentarnym Antoniego Macierewicza, a także dzięki pracy niezależnych dziennikarzy śledczych. Choć zatem propagandowe fałsze nadal dominują w mediach „mętnego nurtu”, narasta protest społeczny, oparty na coraz bardziej szczegółowej wiedzy dotyczącej samej katastrofy i rządowych manipulacji w trakcie wyjaśniającego ją śledztwa. To rosnące oburzenie widać w całym kraju, wszędzie, gdzie trwają przygotowania do Wielkiego Wyjazdu do Warszawy. Dostajemy z całej Polski informacje o przygotowaniach do rocznicy katastrofy z 10 kwietnia 2010 r. Wiele różnych środowisk patriotycznych, w tym oczywiście kluby „Gazety Polskiej”, związkowcy i kibice, przygotowują się do protestowania w tym dniu w stolicy.

Bogdan Cichy, przewodniczący klubu „Gazety Polskiej” w Jarosławiu, jest koordynatorem przygotowań do obchodów rocznicy smoleńskiej w województwie podkarpackim. Regionalni koordynatorzy, tacy jak on, są w stałym kontakcie z poszczególnymi klubami w całym kraju.

– Musimy jasno pokazać władzy w Warszawie naszą determinację i sprzeciw wobec stanu, do jakiego doprowadzono nasze państwo – mówi Cichy. – Do Warszawy jedzie liczna reprezentacja klubów „Gazety Polskiej” z Podkarpacia. Do udziału w wyjeździe zachęcamy zresztą wszystkich. Ludzie się coraz bardziej mobilizują. Mamy już wszystkie zajęte miejsca w jednym autokarze, a myślę, że po świętach zgłosi się jeszcze więcej chętnych. Jestem w bliskim kontakcie z kibicami miejscowego klubu JKS, którzy byli 11 listopada ub.r. w Warszawie i mam nadzieję, że pojadą także teraz. Zabieramy również, podobnie jak dwa lata temu, orkiestrę dętą, która uświetni poranną mszę św. i uroczystości na Cmentarzu Powązkowskim.

Z Węgier do Warszawy
...
[pozostało do przeczytania 54% tekstu]
Dostęp do artykułów: