W niefrasobliwym państwie

Sprawa na zastępstwo

Sprawa się rypła. Wyszło na jaw, że ten facio za pieniądze fundacji nabywał drogie perfumy, takież garnitury, biżuterię, opłacał zagraniczne wczasy i po prostu wszystko, co chciał. Jakub Śpiewak ma też poglądy polityczne, które prawdopodobnie sprzyjały temu ordynarnemu złodziejstwu, bo „rzyga Smoleńskiem”, a takie wyznanie uwiarygodnia go w oczach miło nam panującej klasy politycznej. Ale sprawa Jakuba Śpiewaka nie jest hitem mediów mainstreamowych, jako że niefrasobliwość jest godłem III RP.

Sprawa Jakuba Śpiewaka trafiła do prokuratury. W telewizjach na ten temat parę zdań pozbawionych emocji, a tym bardziej oburzenia. Szczęśliwie dla tych mediów rozpoczął się proces matki Madzi. Od samego rana w poniedziałek zarówno TVN24, jak i TVP Info oraz Polsat transmitowały z sali sądowej ten niezwykły proces. Niezwykły, bo ciągnący się od roku w tabloidach i głównych mediach, i wyciągany za uszy wówczas, gdy na gwałt potrzeby jest temat zastępczy. Matka Madzi jest oskarżona o zabicie półrocznej córeczki. Takich matek dzieciobójczyń jest dziś w Polsce przynajmniej kilka, ale nie są one tak medialne i tak atrakcyjne jak owa Katarzyna W. I ona świetnie zdaje sobie sprawę ze swojej popularności i wykorzystuje ją, licząc na niefrasobliwość organów ścigania, prokuratury oraz sądu. Nic dziwnego, że pokazała figę wymiarowi sprawiedliwości, wymykając się spod kontroli policji, precyzyjnie konstruując swój image kobiety silnej, odpornej na zasady moralne i przebojowej. Nie mam wątpliwości, że jeszcze pokaże, co potrafi, i obawiam się o wynik procesu, który najwyraźniej zamienia się w spektakl dla mas, służący odwróceniu uwagi od drożyzny, znikających pociągów i szans na znalezienie pracy.

W powodzi słów

Niefrasobliwość jest określeniem, a właściwie terminem znakomicie oddającym stan dusz naszych przywódców. I widać to na ich gębach, przepraszam, obliczach. Przykładem takiej postawy...
[pozostało do przeczytania 66% tekstu]
Dostęp do artykułów: