Soviet story Trzaskowskiego. Nowa twarz starej komuny

arch.arch.
„Gazeta Polska” dotarła do nowych, sensacyjnych zdjęć dokumentujących moskiewskie kontakty obecnego doradcy Rafała Trzaskowskiego z szefami Federalnej Służby Bezpieczeństwa Rosji. Kim są ludzie tworzący zespół doradców wojskowych Trzaskowskiego? Skąd w otoczeniu prezydenta stolicy tak wiele osób z kręgu dawnej Służby Bezpieczeństwa i kadry dowódczej komunistycznego wojska?

Kandydat na urząd Prezydenta RP Rafał Trzaskowski powołał Zespół Doradców ds. Bezpieczeństwa i Obrony Polski. Skład tego zespołu musi budzić zdziwienie. Uwagę zwracają rosyjskie powiązania wielu doradców oraz ich zakorzenienie w systemie Ludowego Wojska Polskiego i sowieckich zależności.

Powrót doktryny Kozieja
Natomiast dla ekspertów istotnym sygnałem jest fakt, że grono doradców tworzą w większości emerytowani oficerowie wojsk lądowych, w szczególności pancernych, natomiast brak w tym zespole specjalistów od lotnictwa i marynarki wojennej. Taki skład wyklucza wydanie kompetentnej i kompleksowej opinii w sprawach wojskowych. Za to wydaje się być świetną i zgraną grupą w zakresie kwestionowania i utrudniania współpracy polsko-amerykańskiej. Marszałek senior Antoni Macierewicz określił skład doradców Rafała Trzaskowskiego następująco: „Cały ten zestaw osób, które mają doradzać, to ludzie, którzy swoją opcję antyamerykańską wielokrotnie podkreślali, dawali wyraz niechęci obecności wojsk USA w Polsce”.
Nie można zapominać, że oficerowie ci pełnili swoje najwyższe funkcje w okresie rządów PO-PSL, a więc w czasie, gdy zwijano polską armię, rozformowywano jednostki mogące zatrzymać agresora w drodze do Warszawy, a oficjalną doktryną wojenną, sformułowaną na kilka miesięcy przed wybuchem wojny na Ukrainie przez szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego gen. Stanisława Kozieja, był dogmat braku zagrożenia ze strony Rosji. Wszystkich łączy też ogromna niechęć, a w niektórych wypadkach wręcz nienawiść do rządu oraz Prawa i Sprawiedliwości....
[pozostało do przeczytania 83% tekstu]
Dostęp do artykułów: