Spotkania opłatkowe w klubach „Gazety Polskiej”

Jak co roku i jak nakazuje tradycja, w klubach „GP” odbywają się spotkania, na których członkowie klubów i ich sympatycy łamią się opłatkiem, składają sobie życzenia i wspólnie kolędują. 

Na klubowe spotkania opłatkowe zapraszani są przyjaciele klubów „GP” i Strefy Wolnego Słowa, ludzie, którzy byli z nami w najtrudniejszych chwilach i wspierając członków klubów „GP”, budowali społeczeństwo obywatelskie. Na ich pomoc członkowie klubów „GP” w każdej sytuacji mogą liczyć. W Krakowie w spotkaniu uczestniczyło wielu znamienitych gości. Z klubowiczami opłatkiem dzielili się m.in. red. Tomasz Sakiewicz z małżonką Dagny Sakiewicz, profesorowie krakowskich uczelni: Bogusław Dopart, Kazimierz Baran, Stefan Taczanowski, kurator Barbara Nowak, parlamentarzyści: Marek Pęk i Bogdan Pęk, Zbigniew Cichoń z żoną Bogusławą Stanowską-Cichoń, dziennikarze, samorządowcy. Wśród gości była przewodnicząca klubu „GP” w Piotrkowie Trybunalskim Beata Dróżdż z mężem Waldemarem. Kolędy intonował Paweł Piekarczyk. Wspaniałe przemówienia dopełniły ten wieczór pełen radości i nadziei.
W klubie „GP” w Koninie po złożeniu sobie życzeń klubowicze wznieśli toast za pomyślność w życiu osobistym i dobre czasy dla Polski oraz wygranie wyborów prezydenckich przez obecnego prezydenta Andrzeja Dudę. Po dyskusjach, przy posiłku i w rodzinnej atmosferze, przy akompaniamencie akordeonu wszyscy kolędowali. 
Na spotkaniu opłatkowym w Gdyni gościła Ewa Kubasiewicz-Houée, która opowiedziała o swojej nowej książce pt.: „Krótka opowieść o honorze i śmierci”. 
Urocze spotkanie opłatkowe poznańskiego klubu „GP” odbyło się w sali czerwonej Pałacu Działyńskich. Na spotkaniu, jak nakazuje tradycja, składano sobie życzenia noworoczne, łamiąc się opłatkiem i śpiewając kolędy.

Spotkanie opłatkowe gliwickiego klubu „GP”, które odbyło się w restauracji Ormiańska, rozpoczęto wspomnieniem wędrówki brzemiennej Maryi z Józefem z Nazaretu do Betlejem oraz modlitwą za...
[pozostało do przeczytania 72% tekstu]
Dostęp do artykułów: