Lecimy z naszymi milusińskimi. Oferta PLL LOT dla najmłodszych

Dzieci podróżujące z PLL LOT korzystają ze zniżek przy zakupie biletów. Przed odlotem nasz narodowy przewoźnik przygotował dedykowane stanowiska odpraw dla rodzin z dziećmi, strefy zabaw, na pokładzie zaś czekają na najmłodszych różne atrakcje.

Zniżka na bilety dla niemowląt wynosi 90 proc. od wartości taryfy normalnej i dotyczy dzieci poniżej drugiego roku życia, które nie zajmują osobnego miejsca na pokładzie samolotu. Dzieciom w wieku od 2 do 11 lat przysługuje zniżka w wysokości 25 proc. od wartości taryfy normalnej i oddzielne miejsce.
Dzieciom poniżej drugiego roku życia (infant) przysługuje bezpłatny limit bagażowy: jedna sztuka do 23 kg (do 158 cm łącznie) niezależnie od klasy podróży i portu docelowego (z wyjątkiem biletów w LOT Economy Saver na trasach krótkodystansowych). Rodzice podróżujący z dziećmi mogą zabrać dla nich posiłek na pokład. W ramach bezpłatnego bagażu pasażer może przewieźć składany wózek dla dziecka poniżej drugiego roku życia. Pracownik lotniska odbierze od rodziców (opiekunów) wózek przed wejściem do samolotu. Zostanie umieszczony w luku bagażowym i przekazany z powrotem zaraz po wyjściu z samolotu.
Każde dziecko podróżujące musi posiadać swój własny dokument tożsamości. PLL LOT honoruje:
na trasach krajowych: dowód osobisty, paszport, legitymację szkolną lub akt urodzenia (dla dzieci w wieku do lat 7);
na trasach międzynarodowych (w strefie Schengen): dowód osobisty lub paszport;
na trasach międzynarodowych poza strefą Schengen: paszport (oraz wizy, jeśli są wymagane).
Dla pasażerów podróżujących z dziećmi przewoźnik przygotował specjalne stanowisko odprawy – Family Check-in. Dzięki niemu tego typu podróżni dużo sprawniej przejdą proces odprawy bagażowo-biletowej.
W rejsach dalekiego zasięgu można zamówić specjalny posiłek dla dzieci, który podawany jest dziecku podczas rejsu zamiast standardowej porcji. Dla niemowląt jest to tzw. Baby Meal a dla starszych dzieci...
[pozostało do przeczytania 25% tekstu]
Dostęp do artykułów: