Ponad pół miliona użytkowników Wi-Fi w Pendolino. Usługa dostępna już w 17 składach

Już w 17 pociągach Pendolino pasażerowie mogą korzystać z Wi-Fi. Usługa darmowego bezprzewodowego internetu cieszy się dużym zainteresowaniem podróżnych. Do tej pory skorzystało z niej ponad pół miliona osób, tylko we wrześniu pobierając średnio 1166 GB danych dziennie.

W ciągu 9 miesięcy funkcjonowania Wi-Fi w pociągach Express InterCity Premium (EIP) z dostępu do bezprzewodowego internetu skorzystało ponad 558 tys. pasażerów, co daje średnio 2044 osoby dziennie. Szczególnie dużym zainteresowaniem usługa cieszyła się w sierpniu i wrześniu – wówczas z bezpłatnego Wi-Fi w Pendolino korzystało średnio 3832 pasażerów każdego dnia.
Od początku stycznia do końca września 2019 r. pasażerowie PKP Intercity pobrali niemal 136 TB danych, czyli każdego dnia pobrano średnio 509 GB danych. To z kolei średnio 255 MB danych pobranych przez jednego pasażera dziennie. Średni czas korzystania z Wi-Fi przez jednego zalogowanego użytkownika wynosił we wrześniu ok. 1 godzinę i 43 minuty.
Usługa darmowego bezprzewodowego internetu jest dostępna w 17 z 20 składów EIP należących do PKP Intercity. Oznacza to, że przewoźnik jest w stanie pokryć całą siatkę połączeń Pendolino jednostkami wyposażonymi w Wi-Fi. To znaczący krok ku uczynieniu kolei jeszcze bardziej komfortową dla pasażera.
Pierwsza jednostka Pendolino została wyposażona w Wi-Fi w grudniu 2018 r. Zgodnie z przyjętym harmonogramem montaż Wi-Fi we wszystkich pociągach kategorii EIP należących do PKP Intercity zakończy się do końca listopada 2019 r.
Obecnie dostęp do bezprzewodowego internetu jest zapewniony w 336 składach i wagonach przewoźnika. Z usługi można skorzystać w 17 pociągach Pendolino, 20 jednostkach PesaDART i 20 składach FLIRT oraz 279 wagonach należących do PKP Intercity. Zgodnie z założeniami realizowanego przez spółkę programu inwestycyjnego „PKP Intercity – Kolej Dużych Inwestycji” do 2023 r. z bezprzewodowego internetu będzie można skorzystać w co najmniej 77...
[pozostało do przeczytania 0% tekstu]
Dostęp do artykułów: