Rozwój gospodarki to wzrost siły państwa. W Jasionce po raz czwarty rozmawiano o polskiej przedsiębiorczości

Kongres 590 to forum wymiany idei i doświadczeń polskich specjalistów z zakresu biznesu, nauki, polityki i legislacji. Politycy i przedsiębiorcy debatowali nad sposobami na wzrost ekonomiczny i awans Polski w gospodarczej hierarchii Europy i świata.

W Jasionce k. Rzeszowa dyskutowano m.in. o międzypokoleniowej solidarności społecznej, zrównoważonym systemie finansowym, nowoczesnym biznesie – jego instytucjach i relacjach, o klimacie, energii i racji stanu, czy o sektorze małych i średnich przedsiębiorstw. Wśród mówców znaleźli się m.in. prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz  Morawiecki.

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP
Prezydent podczas uroczystej gali wręczył statuetki laureatom XVII edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP. Z tej okazji podkreślił, że wyłonienie liderów, ostatecznych zwycięzców nie było łatwe. – Wszystkie te firmy są wspaniałe, a państwo jesteście wspaniałymi ludźmi i świetnymi biznesmenami o niezwykłym poczuciu odpowiedzialności – zaznaczył.
W ostatecznej rozgrywce wzięło udział ponad 120 firm. – Oszałamiające są osiągnięcia polskich firm, jeżeli chodzi o jakość i zasięg ich produkcji, a także innowacyjność. Mamy naprawdę już bardzo dobrze rozwiniętą gospodarkę, a przede wszystkim mamy niezwykle ambitnych i zdolnych ludzi – dodał prezydent.
Nagrody otrzymało łącznie siedem firm. Prezydent wręczył także nagrodę indywidualną. W kategorii lider MŚP – nagrodę otrzymała firma DELTA Zbigniew Różycki; w kategorii narodowy sukces – LPP SA; w kategorii międzynarodowy sukces – Olimp Laboratories; w kategorii odpowiedzialny biznes – sp. Marco; w kategorii firma rodzinna – sp. Ochnik; w kategorii Startup_PL – sp. Warsaw Genomics; w kategorii badania i rozwój – sp. Medical Inventi. Nagroda indywidualna powędrowała do Czesława Langa – kolarza, organizatora wyścigu Tour de Pologne.

Sukcesy dzięki polskim przedsiębiorcom i działaniom państwa
W...
[pozostało do przeczytania 60% tekstu]
Dostęp do artykułów: