Hattrick Kaczyńskiego. Pensje w górę, dodatkowe emerytury, godne pieniądze dla rolników

Nie ma złudzeń. Jedynie kolejna kadencja rządów Prawa i Sprawiedliwości jest gwarancją nie tylko dalszego rozwoju gospodarczego, lecz także tego, że Polska pozostanie europejską „wyspą wolności” we wszelkich wymiarach: równości, godności i sprawiedliwości. – My chcemy Polski sprawiedliwej, ale chcemy także sprawiedliwego świata – mówił Jarosław Kaczyński, otwierając batalię na ostatniej prostej przed najważniejszymi wyborami po 1989 roku.

Plotki o tym, co takiego na kolejne cztery lata zaproponuje Prawo i Sprawiedliwość, mnożyły się od tygodni. Pewne było jedynie to, że chcąc utrzymać pozytywny trend sondażowy, PiS musi wzbudzić w Polakach poczucie, że jest nie tylko gwarantem utrzymania wszystkiego, co udało się zrobić przez cztery lata Dobrej Zmiany, lecz także tego, że nastąpi swoista „katalizacja”. I tak się stało.
Zaskoczenia nie było o tyle, że wszyscy spodziewali się, iż Konwencja Prawa i Sprawiedliwości przeniesie kampanię wyborczą na nowy poziom. Powtórzę – tak też się stało. Już sama oprawa, w jakiej odbyło się przedstawienie programu partii Jarosława Kaczyńskiego, była komentowana od prawa do lewa. Wypełniona po brzegi hala Globus w Lublinie, tłumy członków i sympatyków PiS, wszystko w zdecydowanie innej atmosferze niż przypominająca kameralną nasiadówkę konwencja programowa Koalicji Obywatelskiej, która odbyła się w stolicy dzień wcześniej.
Po raz kolejny PiS udowadnia, że wyprzedza swoich konkurentów o kilka długości. Widać to było w każdym aspekcie. Pokazało to przede wszystkim przemówienie Jarosława Kaczyńskiego, który na wstępie przez kilkanaście minut diagnozował system wartości, na którym opiera się program polityczny jego partii.

Wiemy, skąd jesteśmy i gdzie idziemy
– Ten system wartości jest skonstruowany wokół tego, co wszyscy – jak sądzę – traktujemy jako najważniejsze – wokół przyrodzonej godności człowieka, godności człowieka i jego życia, bo człowiek, żeby być godny...
[pozostało do przeczytania 75% tekstu]
Dostęp do artykułów: