Branżowe święto w Płocku. Pikniki, sport, konkurs młodych talentów podczas corocznego święta

Jak co roku na początku czerwca odbywały się liczne imprezy z okazji obchodzonych w tym czasie od kilkudziesięciu lat Dni Chemika. Organizowały je instytucje, firmy i uczelnie związane z branżą. Szczególny wymiar miało święto obchodzone w Płocku, w siedzibie PKN ORLEN.

Tradycyjnie obchodzone w Płocku Dni Chemika poszerzono o sportowe rozgrywki dla amatorów, czyli ORLEN Olimpiadę, która odbywa się już po raz szósty. Niezależnie od tego, czy Dni Chemika  były organizowane na stadionie Wisły, Płockiej Starówce czy też Terenach Zielonych Filii Politechniki Warszawskiej, zawsze kończyły się koncertem gwiazd. Nie inaczej było w tym roku.


Sportowe emocje
W profesjonalnie zorganizowanych zawodach ORLEN Olimpiady 2019 – mimo że były dedykowane dla amatorów – liczyła się sportowa rywalizacja zgodnie z zasadami fair play. Najważniejszy był ruch, fizyczna aktywność, ale także dobra zabawa. Dlatego w kategorii open, dostępnej w tym roku dla wszystkich chętnych, znalazł się bieg na 5 km, rywalizacja w marszu z kijkami, czyli nordic walking, oraz Turniej Szachowy. Uczestników sportowej rywalizacji nie brakowało, oprócz biegaczy w ostatnich latach znacząco wzrosła bowiem liczba zainteresowanych współzawodnictwem w dyscyplinie nordic walking. Tak szerokie zaangażowanie w sportowe zmagania było możliwe, ponieważ ORLEN Olimpiada z corocznej imprezy firmowej koncernu staje  się ostatnio imprezą otwartą dla wszystkich chętnych.

Pikniki i profilaktyka zdrowotna
Niedzielę 9 czerwca wypełniły przede wszystkim imprezy związane z organizowanym w tym dniu piknikiem rodzinnym, który odbywał się na Terenach Zielonych Filii Politechniki Warszawskiej. Najmłodsi znaleźli dla siebie niezliczone atrakcje: dmuchańce, skakańce, eurobungee, strefę gier i zabaw oraz strażaków, którzy pozwalali wejść na drabinę sięgającą do nieba. Dodatkowo Laser Run, F1, XBOX czy symulatory znalazły uznanie zarówno w...
[pozostało do przeczytania 74% tekstu]
Dostęp do artykułów: