Znamy zwycięzców największego turnieju piłkarskiego w Europie. Oni mogą iść śladami Piątka, Milika i Zielińskiego.

Imponujący – to słowo wciąż można usłyszeć od obserwatorów zakończonego niedawno Finału Ogólnopolskiego XIX edycji Turnieju „Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Na bocznych boiskach stadionu  Legii i na obiektach Agrykoli rozgrywano jednocześnie po kilka spotkań przez dwa dni, w których wzięło udział 800 dzieci. A to tylko finał ogólnopolski. Wcześniej uczestników imprezy na szczeblach lokalnych i wojewódzkich można było liczyć tysiącami. 2 maja na Stadionie Narodowym poznaliśmy  zwycięzców tegorocznej edycji.

Zanim na murawę wybiegli piłkarze Lechii Gdańsk i Jagiellonii Białystok, którzy tego dnia rozgrywali finał Pucharu Polski, na Narodowym rozegrano finały Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Kibice obejrzeli najlepsze polskie drużyny chłopców i dziewczynek do lat 10 i 12. Wielki Finał tradycyjnie miał miejsce na największym polskim obiekcie, sędziowany był przez naszych najlepszych sędziów, a transmisję z komentarzem Mateusza Borka i Tomasza Smokowskiego można było obejrzeć w Polsacie Sport.
Tytuły mistrzów oraz nagrodę główną, czyli wyjazd na czerwcowy mecz Polska – Izrael połączony ze spotkaniem z kadrowiczami, wywalczyli chłopcy z SP 78 Poznań (woj. wielkopolskie, kategoria U-10) i SP 4 Kostrzyn nad Odrą (woj. lubuskie, U-12), a także dziewczynki z KKS-u Katowice (woj. śląskie, U-10) oraz UKS-u SMS Łódź (woj. łódzkie, U-12).

Najlepsi zagrali na Stadionie PGE Narodowym
Mecze finałowe rozgrywano w czwartek, ale młodzi piłkarze zjechali do stolicy już w poniedziałek, by wziąć udział w uroczystym otwarciu przed PGE Narodowym. Po kolorowej paradzie przyszedł czas na losowanie fazy grupowej oraz koncert Roksany Węgiel, zwyciężczyni Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci.
– To jest fantastyczny, największy tego typu turniej w Europie, który jest obecny w każdym województwie i prawie w każdym powiecie. Jestem dumny, że możemy go wspierać jako Ministerstwo Sportu i...
[pozostało do przeczytania 69% tekstu]
Dostęp do artykułów: