Prokurator zamordowana przez syna. Zbrodnia na strzeżonym osiedlu

Anna J. była wiceszefową krakowskiej prokuratury. Zwłoki brutalnie zamordowanej prawniczki znaleziono w jej mieszkaniu. Zbrodnia nie miała nic wspólnego z jej zawodem – zginęła z ręki syna, który po pijanemu zadał matce kilkadziesiąt ciosów nożem. Przemysław J. usłyszał surowy wyrok.

Niewielkie osiedle przy ulicy Bociana w peryferyjnej dzielnicy Krakowa wydaje się oazą spokoju. Ogrodzony teren, monitoring, ochroniarze całą dobę pilnujący bezpieczeństwa – nikt obcy nie mógł tu pozostać niezauważony. A jednak to właśnie tam trzy lata temu doszło do makabrycznej zbrodni. W środku nocy z piątku na sobotę (8 na 9 stycznia 2016 r.) pracownik ochrony zauważył młodego mężczyznę, który wyszedł z jednego z bloków. W ręku trzymał nóż. Miał na sobie poplamione krwią ubranie i zachowywał się bardzo nerwowo. „Chwilę wcześniej słychać było krzyk kobiety” – twierdzili świadkowie. Ochroniarz natychmiast powiadomił policję, ale zanim dotarła na miejsce, intruz zdążył wsiąść do volvo i odjechać. Uciekając, prowadził auto jak szaleniec. Był kompletnie pijany. W końcu spowodował kolizję. Kiedy jeden z kierowców zatrzymał się i chciał udzielić pomocy, zobaczył wymierzoną w siebie lufę pistoletu (nie mógł wiedzieć, że to atrapa). Napastnik sterroryzował go, zabrał kluczyki i wsiadł do cudzego auta. Następnie kontynuował jazdę po ulicach Krakowa. Gdy doprowadził do kolejnego zderzenia, został otoczony przez policjantów. Nie zamierzał jednak się poddać. „Wezwano go do odrzucenia broni, ale nie posłuchał” – relacjonowali uczestnicy tamtych wydarzeń. Dopiero użycie paralizatora pozwoliło obezwładnić i skuć kajdankami ściganego.

Okazał się nim 27-letni Przemysław J. Co robił w nocy przy ulicy Bociana? Jedną z lokatorek osiedla była jego matka – znana prawniczka, wiceszefowa Prokuratury Okręgowej w Krakowie. Natychmiast sprawdzono mieszkanie Anny J. i dokonano tam makabrycznego odkrycia. Znaleziono ciało 52-letniej właścicielki – późniejsza sekcja zwłok...
[pozostało do przeczytania 59% tekstu]
Dostęp do artykułów: