Nowy Jork – miasto sztuki. Spacer po najsłynniejszych galeriach Nowego Jorku

Specjalnie dla Czytelników „Gazety Polskiej” prezentujemy cykl podpowiedzi i porad, jak skutecznie i szybko wyrobić wizę do Stanów Zjednoczonych Ameryki. W poprzednich odcinkach omówiliśmy cały proces aż do wyjścia z amerykańskiego lotniska, zwracaliśmy też uwagę na konieczność poprawnego wypełniania deklaracji podróży, tak by bezstresowo przejść przez kontrolę celną.

Otrzymanie wizy do USA nie jest obecnie problemem, co udowadnialiśmy w poprzednich odcinkach cyklu. Pokazują to także dane. Jak mówił rzecznik LOT Adrian Kubicki, w 2017 r,. statystycznie tylko 5 osób na 100 nie otrzymuje wizy. Z sygnałów płynących ze strony amerykańskiej wynika, że w tym roku odsetek odmów będzie znacząco niższy.

Teraz czas na kolejną garść praktycznych informacji przed upragnioną podróżą za ocean. Dziś wybierzemy się w podróż po nowojorskich muzeach. Siłą rzeczy ich przegląd musi być wyrywkowy i subiektywny. W tym wielkim mieście jest kilkaset miejsc o takim charakterze, które warto odwiedzić. Są jednak takie, na które amerykanie mówią „must see!” („koniecznie trzeba zobaczyć”)

9/11 Memorial Museum, czyli Muzeum 11. Września
Muzeum poświęcone tragicznym zamachom z 11 września 2001 r. To hołd złożony ofiarom ataku terrorystycznego oraz strażakom, policjantom i przedstawicielom innych służb, którzy brali udział w akcji ratunkowej. To także hołd pamięci i przestroga na przyszłość. Na głównej wystawie znajdziemy odtworzoną niemal co do minuty relację z tragicznego dnia. Jest wiele przedmiotów i pamiątek. W miejscu, gdzie znajdowały się bliźniacze wieże WTC, zlokalizowane są obecnie dwa olbrzymie baseny, do których spływa woda, niknąc w otchłani. Dookoła obu instalacji znajdują są tablice z nazwiskami wszystkich ofiar ataków sprzed 17 lat. Wstęp do muzeum jest płatny, a do wspomnianych basenów można podejść za darmo.

THE MET – Metropolitan Museum of Art
W największym w USA...
[pozostało do przeczytania 45% tekstu]
Dostęp do artykułów: