Poleć – wygraj! Budimex szuka kadr poprzez systemu rekomendacji zewnętrznych

Grupa Budimex w ciągu czterech lat zwiększyła zatrudnienie z 4,5 do ponad 7 tys. osób. Mimo to wciąż szuka pracowników, których liczbę chce do końca 2019 r. zwiększyć o kolejne 1100. Pomóc w tym mają nagrody w wysokości 2 tys. zł dla każdego, kto skutecznie wskaże pracownika, którego firma poszukuje. Dodatkową nagrodę finansową otrzyma osoba, która skutecznie poleci ich najwięcej.

Budimex, spółka z 50-letnią tradycją, wprowadza jako pierwsza firma w Polsce w branży budowlanej zewnętrzny program rekomendacji osób do pracy. Nowy system pozyskiwania pracowników „Polecam Budimex” (polecambudimex.pl) ruszył 23 października tego roku. Budimex szuka w całej Polsce pracowników o ponad 50 różnych specjalizacjach, m.in.: kierowników budów, inżynierów robót, majstrów oraz inżynierów robót torowych. Wszystkie ogłoszenia i system do zgłaszania rekomendacji dostępny jest na stronie internetowej programu: polecambudimex.pl.

– Wprowadzenie tego innowacyjnego rozwiązania to rozwinięcie systemu rekomendacji wewnętrznych, który działa w Budimeksie od ponad dwóch lat. Walczymy o jak najlepszych specjalistów w swoich branżach – mówi Cezary Mączka, członek zarządu Budimeksu, dyr. Zarządzania Zasobami Ludzkimi. – W pierwszej połowie 2018 r. na 240 poleceń zatrudniliśmy prawie 100 osób. Najczęściej pracę w tym systemie znajdują u nas kierownicy robót oraz inżynierowie. Jesteśmy pierwszą firmą budowlaną w Polsce, która wprowadza takie rozwiązanie dla poleceń zewnętrznych, a nie tylko wewnętrznych, czyli realizowanych przez obecnych pracowników Budimeksu – dodaje.

Budimex jest liderem rynku odpowiedzialnych pracodawców. Nieprzerwanie od 2011 r. pozostaje w składzie RESPECT Index – pierwszego w Europie Środkowo-Wschodniej indeksu giełdowego, skupiającego akcje spółek odpowiedzialnych społecznie. Indeks powstał w 2010 r., a spółki należące do niego przechodzą trzyetapowe badanie zakończone audytem, mającym potwierdzić najwyższe standardy...
[pozostało do przeczytania 28% tekstu]
Dostęp do artykułów: