Kolejny udany rok PKP Intercity. Stały rozwój oferty i inwestycje w podnoszenie poziomu usług

PKP Intercity kończy z sukcesami kolejny rok. Przewoźnik podpisał i rozszerzył kolejne umowy na nowy lub zmodernizowany tabor w ramach największego programu inwestycyjnego w swojej historii, a także rozszerzył siatkę połączeń krajowych i międzynarodowych. Zapowiada się też kolejny rok ze wzrostem liczby przewiezionych pasażerów.

Polacy coraz chętniej korzystają z usług PKP Intercity. Od stycznia do końca października 2018 r. z usług PKP Intercity skorzystało ponad 38,7 mln pasażerów. Tegoroczny wynik PKP Intercity to ponad 2 mln pasażerów więcej w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku. Bieżący rok zapowiada się zatem bardzo dobrze, a przypomnijmy, że w ubiegłym roku spółka także odnotowała znaczny wzrost liczby pasażerów. W całym 2017 r. z usług PKP Intercity skorzystało 42,8 mln podróżnych, czyli o 4,3 mln więcej niż rok wcześniej.
Przewoźnik odpowiada na zainteresowanie swoimi usługami i uruchamia coraz więcej połączeń. W nowym rozkładzie jazdy, który wszedł w życie 9 grudnia br., każdego dnia kursują średnio 383 pociągi, czyli o 23 więcej niż w poprzednim rozkładzie jazdy. Dodatkowo PKP Intercity przygotowało nowe połączenia krajowe i międzynarodowe, więcej kursów pendolino z Warszawy do Krakowa i Trójmiasta, a także kolejne relacje obsługiwane przez pojazdy Flirt3 i PesaDART.
Nowością jest pociąg IC Nightjet relacji Wiedeń/Budapeszt–Wrocław–Berlin, który umożliwia dzienny dojazd do Berlina oraz nocny do Wiednia, Bratysławy i Budapesztu. Dzięki niemu mieszkańcy aż sześciu województw: podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, dolnośląskiego, opolskiego i lubuskiego zyskali połączenie międzynarodowe i mogą dojechać bezpośrednio do stolicy Niemiec.

PKP Intercity stale pracuje nad tym, aby polepszać jakość świadczonych usług. Program „PKP Intercity – Kolej Dużych Inwestycji” zostanie zrealizowany do 2023 r., a jego wartość to około 7 mld zł. W 2018 r. spółka zrealizowała istotną część tego programu....
[pozostało do przeczytania 34% tekstu]
Dostęp do artykułów: