Wakacyjny rekord PKP Intercity. Polacy coraz częściej wybierają podróż pociągiem

Od początku czerwca do końca sierpnia 2018 roku z usług PKP Intercity skorzystało niemal 13,5 mln pasażerów. To milion więcej niż podczas ubiegłorocznych wakacji. Tegoroczny sezon letni jest zatem jednym z najlepszych od ośmiu lat! Gdzie podróżowaliśmy w te wakacje? Okazuje się, że najpopularniejsze było połączenie pomiędzy Krakowem a Warszawą. W tę trasę wybrało się niemal 690 tys. osób.

Na wakacyjne podróże Polacy coraz chętniej wybierają się pociągami PKP Intercity. W stosunku do ubiegłego lata na taki środek transportu zdecydowało się ponad 8 proc. więcej pasażerów. Warto przy tym pamiętać, że w 2017 roku z usług przewoźnika skorzystało podczas wakacji blisko 12,5 mln podróżnych. Coraz większa popularność wakacyjnych podróży z PKP Intercity jest jeszcze bardziej zauważalna, gdy tegoroczne wyniki porówna się z tymi z poprzednich lat. W 2015 roku w okresie letnim usługi przewoźnika wybrało ponad 9 mln osób, co oznacza, że obecnie pociągi PKP Intercity w tym samym czasie wybiera aż 4,5 mln pasażerów więcej. Rekordowym miesiącem z dwóch powodów okazał się sierpień. Przede wszystkim był to najbardziej intensywny miesiąc, ponieważ na pokładach pociągów PKP Intercity podróżowało blisko 4,8 mln podróżnych. Natomiast 19 sierpnia br. z usług przewoźnika skorzystała największa liczba pasażerów w ciągu doby – czyli dokładnie 187 322 osoby.

Więcej pasażerów i więcej pociągów
PKP Intercity na bieżąco analizowało frekwencję w swoich składach i w miarę możliwości wzmacniało te, które cieszyły się największą popularnością wśród podróżnych, chcąc zapewnić im jak najlepsze warunki przejazdu. W związku z tym PKP Intercity wzmocniło aż 912 pociągi o łączną liczbę 1363 wagonów. Wzmacniano też nowoczesne pociągi zespolone, tzw. EZT-y. W ten sposób przewoźnik zapewnił kilkadziesiąt tysięcy dodatkowych miejsc dla podróżnych. W związku z rosnącym zainteresowaniem pasażerów w okresie od stycznia do sierpnia br. przewoźnik...
[pozostało do przeczytania 29% tekstu]
Dostęp do artykułów: