Polacy odbudują IV RP

Ale haniebne było także obrażanie rodzin, upokarzanie rodzin. Haniebne było niepodejmowanie przez polskie władze najbardziej podstawowych obowiązków, jak sekcje zwłok czy umiędzynarodowienie tej sprawy. Haniebne jest teraz odmawianie amerykańskiemu, wybitnemu specjaliście udziału w sekcjach, które zostały podjęte. I proszę państwa, niech nikt już więcej nie mówi, nawet w tzw. mainstreamowych mediach, że to jest niezależne śledztwo. Wszyscy słyszeli, że ta sprawa była omawiana na posiedzeniu rządu. Ale haniebne jest także to, że owe maintreamowe media przez cały czas blokują, cenzurują informacje odnoszące się do wyników badań polskich uczonych ze Stanów Zjednoczonych i Australii. Trwa proces spotwarzania śp. Prezydenta. Odmawia się jego uczczenia. To wszystko hańba.

Szanowni Państwo, nie jest niestety tak, by całe to zło, które zrodziło się z katastrofy, odnosiło się tylko do tych spraw, które są z nią bezpośrednio związane.

Atak na krzyż, który nastąpił tutaj, atak na wiernych i bicie, obrażanie na oczach policji, przy funkcjonariuszach innych służb, profanacja krzyża okazały się tylko wstępem do ataku na Kościół, na nauczanie religii w szkołach. Bo przecież to rozporządzenie, które teraz zostało wydane, służy tylko temu, żeby przynajmniej z wielu szkół religię wycofać. Ataku na materialne podstawy funkcjonowania Kościoła, ataku na Telewizję Trwam. Ale to też jeszcze nie wszystko. Mamy atak na nauczanie historii w szkołach, a właściwie wycofanie tego nauczania w wyższych klasach. Mamy wycofanie ogólnych przedmiotów na wyższych uczelniach, tzw. uzawodowienie. Mamy atak na instytucje kultury, choćby teatry. Mamy likwidację tysięcy szkół. Mamy atak na telewizję publiczną, która dzisiaj odgrywa taką rolę, jak wszyscy wiemy, ale przynajmniej potencjalnie kiedyś może być elementem budowy spójności narodu. Te ataki to też jeszcze mało. Mamy atak na ludzi biednych, na emerytów, na ludzi chorych. Mamy atak na miejsca pracy w małych i średnich...
[pozostało do przeczytania 58% tekstu]
Dostęp do artykułów: