CO ŚPIEWA SZCZĘSNEMU JEGO ŻONA. Spotkanie zwycięzców turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” z polską reprezentacją

XVIII edycja największego piłkarskiego turnieju dla dzieci w Europie „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” doszła do ostatniego etapu, momentu, na który najlepsze piłkarskie talenty w Polsce czekały najbardziej. Zwycięzcy tegorocznej edycji turnieju obejrzeli mecz Polska–Litwa (4:0) i spotkali się ze swoimi idolami, reprezentantami Polski na mistrzostwa świata w Rosji.


Spotkanie z zawodnikami i sztabem szkoleniowym reprezentacji Polski było częścią głównej nagrody dla triumfatorów XVIII edycji turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Chłopcy i dziewczęta z czterech zwycięskich drużyn mieli okazję zobaczyć z bliska swoich idoli przed odlotem do Soczi, rosyjskiego miasta nad Morzem Czarnym, będącego polską bazą na czas mundialu.

Dzieci rozbawiły piłkarzy
Wizyta zwycięzców turnieju w hotelu reprezentacji rozpoczęła się od wspólnych zdjęć i quizu dla kadrowiczów. Wybrańcy trenera Adama Nawałki mieli za zadanie odgadnąć, do kogo upodobniły się dzieci biorące udział w konkursie. Niektóre przebrania były przezabawne, jak choćby to, gdzie sympatyczna dziewczynka dokleiła sobie wąsy i udawała prezesa PZPN Zbigniewa Bońka.
„Bądź jak Twój piłkarski idol” – tak nazywała się cała akcja. Zdjęć z przebranymi dzieciakami było co niemiara. Najtrafniej i najszybciej rozpoznawał swoich kolegów golkiper Juventusu Turyn, Wojciech Szczęsny. Nasz bramkarz razem ze swoim nieodłącznym kumplem Grzegorzem Krychowiakiem był zresztą głównym bohaterem jednego z najlepszych filmów nadesłanych przez dzieci. Została na nim odwzorowana radość zawodników z awansu na rosyjski mundial.
– Zrobili to lepiej od was! – podsumował występ chłopców rozbawiony Łukasz Piszczek.

Pod gradem pytań i dobrych rad
Po quizie filmowym nadszedł czas na pytania skierowane przez dzieci do idoli. Jedno z najciekawszych otrzymał selekcjoner reprezentacji, Adam Nawałka. Trener musiał zmierzyć się...
[pozostało do przeczytania 49% tekstu]
Dostęp do artykułów: