Turniej, który wyłania największe piłkarskie talenty. Rywalizacja, zabawa i szansa na grę w Reprezentacji

Zakończyła się XVIII edycja największego piłkarskiego dziecięcego turnieju w Europie „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Poznaliśmy czwórkę mistrzów w kategoriach dziewcząt i chłopców do lat 10 i 12. Tak naprawdę jednak zwycięzców są tysiące, a nawet dziesiątki tysięcy, bo turniej organizowany przez PZPN i sponsorowany przez firmę Tymbark to prawdziwy festiwal entuzjazmu, radości, prawdziwego sportu w duchu fair play. 

Organizatorzy imprezy zadbali, żeby dzieciaki biorące udział w Wielkim Finale Turnieju miały co wspominać do końca życia. Mecze finałowe, które wyłoniły Mistrzów, rozgrywane na Stadionie PGE Narodowym kilka godzin przed finałem Pucharu Polski, miały oprawę podobną do meczów, które na największym obiekcie w Polsce rozgrywa nasza reprezentacja. Tłumy znamienitych gości z selekcjonerem Adamem Nawałką na czele, kamery, transmisja telewizyjna, komentarz na żywo na stadionie, mnóstwo muzyki, wodzirej, maskotki bawiące się razem z najmłodszymi, a wreszcie trybuny wypełnione rodzicami i dziećmi. Spędzenie tam kilku godzin i obserwowanie naprawdę bardzo ciekawych i emocjonujących finałów to była czysta przyjemność. 

Szybkie gole i zaskakujące zakończenia
Po obejrzeniu finału chłopców do lat 10, w którym AMO Rzeszów pokonało 2:1 Akademię Piłkarską Reissa Poznań, wszyscy obserwatorzy byli pod wrażeniem wysokich umiejętności piłkarskich graczy obu zespołów. Fantastycznie oglądało się zwycięzców, którzy już w pierwszej minucie stracili gola na 0:1, a mimo to nie załamali się i mozolnie odrabiali straty.
Niebywałe emocje były też w pierwszym meczu finałowym dziewcząt do lat 10. Tu też gol padł zaraz po pierwszym gwizdku sędziego, a strzeliła go zawodniczka Beniaminka Krosno. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się rezultatem 1:0 dla drużyny z Podkarpacia, w ostatniej dosłownie sekundzie meczu dziewczynki z KKS Katowice doprowadziły do wyrównania po strzale z rzutu wolnego. Zwycięzcę tego...
[pozostało do przeczytania 63% tekstu]
Dostęp do artykułów: