Stop dla faszyzmu

Prokuratura warszawska wznowiła także sprawę znieważenia dr. Jerzego Bukowskiego  z Porozumienia Organizacji Niepodległościowych i Kombatanckich w Krakowie i mojej skromnej osoby, w związku z naszą przynależnością narodową, tj. o czyn z art. 257 kk. Warto przypomnieć, że obaj zostaliśmy zaatakowani tylko dlatego, że protestowaliśmy przeciwko prowokacji w postaci tzw. Rajdu Bandery, który po wyłudzeniu polskich wiz próbował przekroczyć granicę w Medyce k. Przemyśla. Prowokacja ta się nie udała, gdyż w ostatniej chwili (lepiej późno niż wcale) szefowie MSW i MSZ poszli po rozum do głowy i pod wpływem protestów nie wpuścili rajdu do Polski. Za organizatorami tego przedsięwzięcia stali neofaszyści z Kongresu Ukraińskich Nacjonalistów, powielający opętańcze idee przedwojennej Organizacji Nacjonalistów Ukraińskich, odpowiedzialnej za liczne zbrodnie i zamachy.

Warto dodać, że redakcja wspomnianego portalu internetowego ma siedzibę w Kijowie, a treści przez nią zamieszczane są nafaszerowane kultem zbrodniarzy wojennych, agresywnym antypolonizmem i antysemityzmem. Funkcjonowanie tej strony i wielu innych źle wróży mistrzostwom piłkarskim Euro 2012, gdyż do Lwowa, Kijowa, Doniecka i Charkowa już za kilka miesięcy przyjadą kibice z całego świata, także z Polski i Izraela. O ile w miastach wschodniej Ukrainy będą oni mogli się czuć bezpiecznie (nie licząc plagi kieszonkowców, złodziei samochodów i prostytutek), o tyle we Lwowie mogą być narażeni na agresję, i to nie tylko słowną. Organizacje kibiców sportowych są tą sytuacją bardzo zaniepokojone, ale PZPN jak zwykle udaje, że o niczym nie wie.

Na ten temat mówiłem podczas niedawnych spotkań autorskich zorganizowanych przez kluby GP” m.in. w auli Uniwersytetu Opolskiego (swojego czasu wysadzonej w powietrze przez braci Kowalczyków) oraz w Polskiej Misji Katolickiej przy bazylice św. Jana Chrzciciela w Berlinie. Szczególnie wypowiedzi z tego ostatniego spotkania zostały zrelacjonowane przez PAP, a co za...
[pozostało do przeczytania 52% tekstu]
Dostęp do artykułów: