Zyziu na koniu Hyziu

Domki w Słupsku stały się wielkim problemem Roberta Biedronia po debacie prezydenckiej! On sam ogłosił, że zrealizował tam jako prezydent miasta program budowy tanich mieszkań. Ale miejscowi, w tym lokalni dziennikarze, zgodnie stwierdzili, że domki w Słupsku nie powstały. I że marny był z Biedronia w debacie majowy husarz. Nawet chyży rój nie przyleciał i nie stwierdził, że było inaczej.

Pewnym zaskoczeniem był fakt, że Biedroń nie zażądał w czasie debaty postawienia Andrzeja Dudy przed Trybunałem Stanu za niezorganizowanie zdalnej edukacji seksualnej. Powołał się natomiast na dziedzictwo Jolanty Brzeskiej, by było też coś dla wyborców Partii Razem. Tylko co na to doradzający byłemu prezydentowi Słupska Leszek Balcerowicz?
Podobnie jak w mediach zniknął w czasie epidemii lewicowy temat edukacji seksualnej, tak mało nośny stał się putinowsko-prawicowy temat ustawy 447. Hura! Będziemy teraz mogli po cichu oddać Żydom mnóstwo majątku, w tym wszystkie polskie zabytki! I do tego ich Grzegorza Brauna wyślemy im w pakiecie.
Tytuł na portalu Gazeta.pl: „Kamiński wieszczy »początek poważnych kłopotów politycznych Kaczyńskiego«”. Cóż, jak na kogoś, kto w 2012 roku wydał książkę „Koniec PiS-u”, prognoza dość kunktatorska.
Wymiękł również Zdradek Sikorski, który w wywiadzie dla europejskiego portalu „EU Observer” przyznał mimowolnie, że sytuacja w Polsce się poprawia, i to znacząco, a mianowicie „Kaczyński zamienia Polskę w Hiszpanię Franco”. To już nie Hitler, Stalin ani nawet Mao? Brawa dla Kaczyńskiego za szybką demokratyzację Polski! Jeśli tak dalej pójdzie, ma szanse ze zbrodniarza stać się człowiekiem honoru, jak Jaruzelski albo Kiszczak.
Moim ulubionym portalem stał się w ostatnich tygodniach Onet. Jeden z tytułów: „Prof. Safjan o sytuacji w Polsce: jestem bezradny, doszliśmy do ściany”. Warto było poświęcić trzy dziesięciolecia na walkę z III RP, by móc przeczytać, że dożyliśmy czasów, w których ktoś o życiorysie i...
[pozostało do przeczytania 63% tekstu]
Dostęp do artykułów: