Oburzająca krzyżówka Piotra Lisiewicza

Dziś dużo tematyki… płaczliwej. Jak nazywała się odpowiedniczka Hołowni w starożytnej Grecji, która wynajmowana była do lamentowania na pogrzebie? Jaka posłanka płakała wcześniej niż Hołownia, by usprawiedliwić swoje żądania korupcyjne? A jak na imię miała ta, która według piosenki Perfectu miała nie płakać, bo tu miejsca brak na jej babskie łzy? Nagrodą jest w tym tygodniu książka „Niepodległość ma jeden kształt”, napisana dla Antoniego Macierewicza przez jego współpracowników.

Hasło krzyżówki sprzed tygodnia to WALKOWER PO, nagrody przyznam za tydzień. Dziś upominki za krzyżówkę sprzed dwóch tygodni, o II Rzeczypospolitej, z hasłem SZWOLEŻEROWIE. Nagrody główne otrzymują Alicja Nabzdyk-Kaczmarek z Opola i Mateusz Pluta ze Środy Wielkopolskiej. Nagrody niespodzianki trafiają do Janiny Firli z Leszna, Mariana Antończyka z Tarnobrzega, Artura Adamskiego z Wrocławia i Jacka Klima z Giżycka. 

Przypominam, że w naszej krzyżówce nagród nie losujemy. Rozwiązanie to hasło krzyżówki (tworzą je litery z kratek oznaczonych cyferkami w prawym dolnym rogu). Oprócz hasła podać trzeba OBOWIĄZKOWO propozycję haseł (wyrazów) do kolejnej krzyżówki wraz z opisem oraz Państwa adres. Ci z Państwa, którzy podadzą prawidłowe hasło krzyżówki i najciekawsze pomysły do krzyżówek kolejnych, mogą wygrać dwie nagrody główne i cztery niespodzianki. Nagrody można więc wygrywać wielokrotnie, decydują nadesłane pomysły. Koniecznie podawajcie nam Państwo swój adres, na który mamy wysłać upominki. Przypominam też, że rozwiązania krzyżówki dotrzeć muszą do nas do wtorku na email krzyzowka@gazetapolska.tv (chwilowo wstrzymujemy przesyłki listowe).
[pozostało do przeczytania -2% tekstu]
Dostęp do artykułów: