Na pomoc potrzebującym

Coraz więcej klubów „Gazety Polskiej” włącza się w akcję pomocy ludziom, którzy w związku z panującą epidemią koronawirusa mają duże trudności z zaspokojeniem podstawowych potrzeb.

Setki wolontariuszy z klubów „GP” codziennie pomagają i niosą pomoc ludziom, którzy na taką pomoc czekają.
Klub Młodych „GP” w Warszawie podjął charytatywną inicjatywę i przekazał na rzecz Domu Samotnej Matki i Dziecka na Pradze Północ słodycze oraz niezbędne środki dezynfekujące. Przedstawiciele klubu tak opisują swoją pomoc: „Słoneczna środa na warszawskiej Pradze, do Domu Samotnej Matki i Dziecka przy ul. Szymanowskiego 6/61 puka dwóch wolontariuszy z papierowymi torbami w rękach. W środku duża ilość różnych słodyczy dla najmłodszych, ale również – co w tej sytuacji najważniejsze – pięciolitrowy baniak z płynem do dezynfekcji, plastikowy spryskiwacz z żelem dezynfekcyjnym oraz 200 sztuk sterylnie zapakowanych rękawiczek jednorazowych. – W sytuacji zagrożenia koronawirusem niesienie pomocy grupom najbardziej potrzebujących jest naszym obowiązkiem. Dostarczamy do domów samotnej matki i domów dziecka słodycze i środki higieniczne w postaci rękawiczek oraz płynów dezynfekujących. Jako młodzi ludzie chcemy promować solidarne i odpowiedzialne zachowania społeczne. Podczas przekazywania paczek zachowujemy wszelkie środki ostrożności oraz stosujemy się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia – mówi Damian Kowalczyk, wiceprzewodniczący Klubu Młodych. Przewodniczący klubu, Mateusz Rojewski, przekonuje, że kluczowe będzie zachowanie się społeczeństwa w najbliższych tygodniach. – To od nas samych zależy, w jakim tempie koronawirus będzie się w Polsce rozprzestrzeniał. Należy zachować wszelkie środki ostrożności oraz pomagać w szczególności osobom starszym i potrzebującym, tak aby nie musiały bez wyraźnej potrzeby wychodzić z domu. 
Dostarczane przez wolontariuszy ze środowiska »Gazety Polskiej« produkty mają wspomagać służby w walce z epidemią. Działania...
[pozostało do przeczytania 62% tekstu]
Dostęp do artykułów: